• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’yı bırak gel devlete teslim ol

CHP lideri ’nun kardeşi , ağabeyinin ’ya esir düştüğünü söyleyerek ’da çocukları için oturma eylemi yapan ailelere katılacağını açıkladı. Kardeş Kılıçdaroğlu, “PKK’nın ağabeyimi artık serbest bırakmasını isteyeceğim. Ağabeyime de ‘gel devletine teslim ol. Pişmanlık yasasından faydalan’ diyeceğim” ifadelerini kullandı.

PKK’yı bırak gel devlete teslim ol

25.2.2021

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan olduktan sonra partisini PKK'nın kuklası HDP çizgisine taşımakla eleştirilirken Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'ndan çok konuşulacak bir çıkış geldi. CHP'yi PKK elebaşı Murat Karayılan'ın bile "CHP'yle aynı düşünüyoruz" dediği noktaya getiren Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de yaşayan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da HDP önünde PKK'nın kaçırdığı çocuklarının serbest kalması için 541 gündür eylem yapan Diyarbakır Anneleri'ne katılacağını açıkladı. Celal Kılıçdaroğlu, "Abim de PKK'ya esir düştü. Kardeşi olarak eylem yapma hakkım var. Diyarbakır Anneleri'nin yanında duracağım. PKK'nın ağabeyimi artık serbest bırakmasını isteyeceğim" dedi.

'ESİR OLDUĞU' GÖRÜLÜYOR
Diğer yandan ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu'na da çağrıda bulunacağını anlatan Celal Kılıçdaroğlu, "Diyarbakır'da 'Abi gel devletine teslim ol. Pişmanlık yasasından faydalan. Bizi üzme yeter' diyeceğim" ifadelerini kullandı. Ağabeyinin icraatlarının PKK'ya esir düştüğünü gösterdiğini anlatan Celal Kılıçdaroğlu, "Ağabeyim sırtını HDP'ye dayadı. Onlara 'dostlarım' dedi. Senin dostların bizi Tunceli'deki yerimizden yurdumuzdan etti. Bu ne biçim dostluk? Tunceli'de köyümüz vardı. Yaşanacak yerdi. Babadan dededen kalma, koyun ve keçilerimiz vardı. PKK'lılar gelirdi kalkın bize ekmek pişirin, kavurma yapın derdi. Oradan o yüzden ayrıldık. Abim ise şimdi HDP'yle içli dışlı oldu. Bu da PKK'ya esir olduğunu gösterir. HDP, PKK'nın kuklasıdır" diye konuştu.

DİYARBAKIR'DA HAYKIRACAĞIM
Öte yandan sosyal medyada da bir video yayınlayan Celal Kılıçdaroğlu, "Abimi PKK ve FETÖ ele geçirmiş. CHP ve muhalefet zor durumda durumları hiç iyi değil. Diyarbakır Anneleri'nin yanına gidip abim için haykıracağım. 'Abimi derhal bırakın yeter artık, insanlık suçu işlemeyin' diyeceğim" ifadelerini kullandı.

İZMİR'E TAŞINMIŞTI
Celal Kılıçdaroğlu, ağabeyinin CHP'nin Genel Başkanı olmasından bir süre sonra İzmir'e taşınmıştı. Daha sonra bir ara Didim'e yerleşen Celal Kılıçdaroğlu, yeniden İzmir'e dönmüştü. Şu an Eşrefpaşa Semti'nde ikamet eden kardeş Kılıçdaroğlu, 2016 yılında "Aydın'ın, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'ndan (FETÖ/PDY) temizlenmesi ve örgüt elebaşı Fetullah Gülen ile yandaşlarının hesap vermesi" amacıyla Söke'den Didim'e kadar yürüyüş yapmıştı.

Erhan GÜLENÇ

Son dakika: CHP lideri Kılıçdaroğlu Başkan Erdoğan'a tazminat cezası ödeyecek! Kılıçdaroğlu Erdoğan’a neden saldırıyor? İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Kemal Kılıçdaroğlu Başkan Erdoğan ve milletimizden özür dilemelidir

PKK’yı bırak gel devlete teslim ol haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.