• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Giriş Tarihi: 07.12.2011, 00:00
2011 yılının en son ve en önemli müsabakası Davis Cup'ın 100. finalinde toprak ustaları İspanya ile Arjantin milli takımları Sevilla'da 27 bin 200 kişilik olimpik stadyumunun özel olarak tenis için oluşturulan bölümünde karşı karşıya geldi. Coşku ve heyecana bakarak futbol seyrediyormuş gibi olmanıza rağmen, servis için topun havaya atılmasıyla o koskoca alandan "tıssss" çıkmadığını görmek insanı şaşırtıyordu. Zorlu maçlar, heyecanlı ve bayrakları için var yoğunu ortaya koymaya çalışan oyuncular, arkadaşlarını saha kenarında tek tip eşofmanları ile ayakta destekleyen Nadal gibi ustalar, antrenörler, yerinde duramayan kaptanlar... Ve tabii ki Sports TV sayesinde koltuklarında rahatça maçların heyecanına ortak olan bizler... Del Porto çok çırpındı ama ne Ferrer'e, ne de Nadal'a karşı üstün bitiremedi. İspanya takımı 3-1'le, 2004'te ABD'yi aynı yerde 3-2 yenerek kazandığı gibi, 2011 yılında da şampiyon oldu ve adını meşhur "salata kasesine" altın harflerle yazdırdı. Tebrikler...

Spora örnek destek
Özhan Canaydın, çok erken kaybettiğimiz Galatasaray eski başkanlarından, G.Saray Lisesinden sınıf arkadaşım... Hayatta olsaydı, daima Atatürk'ün okulumuzu ilk ziyaretini gerçekleştirdiği günün pazarına rastlayan (Aralık ayının ilk pazar günü) ve aileler eşliğinde gerçekleşen 50. yıl mezuniyet töreninde, madalyalarımızı beraberce alacaktık. Olmadı... Olmadı ama Sevgili Özhan'ın, her zamanki ince ruhu ve bonkörlüğü ile bıraktığı vasiyeti üzerine, kıymetli eşi Sayın Asuman Hanım, ancak Özhan'ın yapabileceği kadar titiz davranarak Galatasaray camiası içinde bir ilki gerçekleştirdi. "Özhan Canaydın Yılın sporcuları" ödüllerini verdi. Bizimle beraber madalyasını alamadı ama çok daha anlamlısını Türk sporuna armağan etti. Ödüllerden biri Fenerbahçeli şampiyon milli ciritçiye; bir diğeri G.Saray camiası içinde yeni kurulan Rugby takımı oyuncularına ve en anlamlısı, engelliler basketbol takımınaydı. Herkes ayakta alkışladı, gözler nemli... Teşekkürler Özhan, ruhun şad olsun... Teşekkürler Asuman Bacım...

Gazeteler için tenis çok önemli
Tenis gazeteler için önemli bir spor branşıdır. Bu branşa hak ettiği önemi veren gazetelerden biri de hep bahsettiğim Yeni Asır... Yani, Ege'nin, İzmir'in gazetesi... Nüfusa orantılı olarak bakıldığında, başka şehirlere kaçırdığımız oyunculara rağmen, genç-veteran en çok tenisçinin yetiştiği bölge İzmir'dir. Yeni Asır yerel bir gazete olmasına rağmen, yalnız Grand Slam veya WTA sene sonu turnuvaları gibi büyük organizasyonları değil, kadın-erkek neredeyse tüm turnuvalara, bütün ulusal yayın organlarından çok daha sık ve çok daha fazla önem verip, sayfalarında tenise büyük yerler ayırmıştır.
Seneler önce Cumhuriyet Gazetesi'nde haftada bir gün küçük bir ölçekte yayınlanan tenis konuları, bu gün artık futbol dışındaki spor gündemimizin, sürekli göbeğindedir. Yeni Asır'la birlikte daha da artması tenisimize ancak katkı sağlayacaktır.


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
 • SON DAKİKA