• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Asırlık Davis Cup değişiyor NECDET KESTELLİ Asırlık Davis Cup değişiyor necdet.kestelli@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 03.10.2018, 00:00

ITF ile Kosmos Tennis, bu sporun Dünya Kupası "Davis Cup by BNP Paribas"ı korunup garanti edilmesini sağlamak üzere anlaştılar. 2018'de 132 ülkenin katıldığı tüm sporlar içinde yıl içinde en geniş ve yaygın bu takım şampiyonası ilk iki sene içinde (2019-2020) yeni şekliyle gerçekleşecek.
118 yıllık çok eski ve geleneksel tenis yarışmasının finalleri için ev sahibi şehir olarak Madrid seçildi. 18 ülkeden dünyanın en önemli oyuncularının mücadelesi sonrasında ülkelerden biri yine meşhur kupayı kazanmış olacak. Bu değişikliklerden memnun olanlar olduğu gibi, çok da karşı olanlar var.
Kapitalist bilgi dünyamızda çok şeyin özü ile oynanırken spor da kendine düşeni alacak gibi! Yaşayıp göreceğiz.

Uzayda tenis

1971 yılında ilk defa Alan Shepard Ay yüzeyinde golf oynamıştı. Şimdi de artık ISS Uzay İstasyonu'nda astronotlar Serena Aunon-Chancellor, Alexander Gerst, Ricky Arnold ve Andrew Feustel tarafından 22 Ağustos 2018 tarihinde çiftler olarak oynanan tenis maçını da konuşabiliriz. Tabii ki, istasyonda yer çekimi olmadığı için tam bir tenis oyununa benzememiş ama yine de denenmiş en azından ve uzay tarihine de not düşülmüş. Demek ki hiç bir şeye "olmaz olmaz" dememek lazım.

Bizden haberler

Yeni bir çift doğuyor

Cemre Anıl ve Melis Sezer, Antalya'da düzenlenen toplam 15 bin dolar ödüllü ITF Turnuvası finalinde çiftlerde şampiyonluğa ulaştı. Tebrik ediyoruz...
Koray çiftlerde ikinci

Koray Kırcı, partneri Crepaldi ile beraber katıldıkları Antalya Belek'te düzenlenen GD Tennis Cup Futures turnuvasında çiftlerde ikinci oldu.
Altuğ çeyrek final gördü

Milli oyuncumuz Tunus'ta katıldığı Monastır şehrindeki 15 bin dolar ödüllü Futures Turnuvası'nda teklerde çeyrek final gördü, Fransız Diego ile katıldığı çiftler kategorisinde ise ikinciliği elde etti.
Pemra Özgen elendi

Milli tenis oyuncumuz Pemra Özgen, Portekiz'de 3 numaralı seri başı olarak teklerde katıldığı 25.000 $ toplam ödüllü ITF turnuvasına çeyrek finalde veda etti.

BERFU CENGİZ

Pemra ile beraber katıldığı aynı turnuvada, Berfu Cengiz'de çeyrek finalde yenilerek tekler yarı finaline çıkamadı.

Başak'a nazar değdi

İspanya'nın Valansiya şehrinde yapılan turnuvarda Başak Eraydın yarı final maçında sakatlandı.
Ülkemizin bir numarası olarak turnuvalara katılan başarılı milli oyuncumuz Başak, bu turnuvada aldığı galibiyetler sonunda 2019 Avustralya Açık Grand Slam elemelerine katılmayı garantiledi! Başak'a geçmiş olsun diyor bu müthiş haberden dolayı da kendisini kutluyoruz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN