• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Nadal’sız İspanya h avlu at tı NECDET KESTELLİ Nadal’sız İspanya h avlu at tı necdet.kestelli@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 20.09.2018, 00:00

adal'sız İspanya takımı, 2017 yılının şampiyonu Fransa takımına 3-0 yenilerek finale kalamadı.
Fransa ise bu başarısı ile 4 şampiyonluğu dahil 19. finaline çıkmış oldu. İşte sporda istikrar!
Diğer tarafta ise ABD takımını yenen Hırvatistan takımı finalde Fransa'ya rakip olacak.

Cilic raketi parçaladı ve cezayı yedi

Geçen hafta sonu oynanan Davis Cup yarı final musabakasında Çek oyuncu Marin Cilic'in Amerikalı rakibi Sam Querrey'e yenildiği maçta Cilic toprak kortta raketini parçalamış ve Serena olayının kilit aktörü ve hakemi, artık görev verilmez denilen Carlos Ramos, ayni kaideyi yine uygulayarak Serena'ya verdiği gibi Cilic'e kaide ihlal ihtarı vermiş. Cilic hiç itiraz etmemiş ve maç sonrasında "bir hata yapıldıysa tabii ki bedeli ödenir" demiş. Aksini düşünebilir misiniz?

Şık ödülleri kıskanıyorum

Neden mi? İster profesyonel olsun ister de amatör olsun benim için özellikle tüm tenis turnuvalarında, kazananlara verilen para ödülleri (çekler), sponsorlara bağlı otomobil gibi değerli hediyeler yanında, bir de, "Davis Cup" gibi klasik ve geleneksel olanlar hariç, özenle dizayn edilmiş, kulüplerin, şehirlerin veya ülkelerin özelliklerini simgeleyen değişik kaliteli ve değerli kupalar, zarif ve manalı plaketler ve gümüş tabaklar takdim edilir. Bizde ise az sayıda çeşidi bulunan, standart olarak neredeyse birbirinin benzeri, kulüplere fazla yük olmasın diye en ucuzlarından seçilen, parlak ve plastik karışımı bu ödüllük kupalardan artık gına geldi. Kazananlar zaman içinde bunları ne yapacaklarını kara kara düşünüyorlar: Atsan atamazsın, satsan satamazsın.
Tabii bu seremoniler için değişik ödülleri takdim eden kulüplerimiz de yok değil.
Kendilerini tabii ki tenzih ederim.
Bir haftada en az 5 maç yapmış, kortlarda ter dökerek mücadele etmiş, her gün 2 saat cıvarı kortta kalarak finale çıkan oyuncular çok daha zevk- li, özenle hazırlanmış, özelliği olan (ille de pahalı olması şart değil tabii!) ödüllere sahip olmak istemeleri normal ve gerekli değil mi? İstedikleri çok mu fazla?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN