• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Spor yaparken makyajlı değil canlı görünün DİLEK MUTLUTÜRK

Spor yaparken makyajlı değil canlı görünün

Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 11.03.2018, 00:00

Merhaba, herkese güzel bir tatil günü dilerim. Çalışanlara da kolaylıklar olsun. Bu hafta ne yazsam diye kara kara düşünürken, sevgili yoga hocası Sifem mesaj yolladı.
"Spor yapanlar için makyaj tüyoları verir misin? Makyajsız eğitime girmek istemiyorum, fakat makyajlı da görünmek istemiyorum. Neler olabilir?" Bu mesaj çok ilgimi çekti ve üzerine çok düşündüm. "Var ama yok gibi neler olabilir? Cilde zarar vermeden nasıl biraz canlı görünebiliriz?" Ve yazmaya başladım. Buyrun okuyun lütfen...

CİLDİNİZ NEFES ALSIN

Cildimiz canlı bir organ. Tıpta bir bilim dalının konusu. Dermatologların ortak düşüncesi; spor yaparken kan dolaşımı artıyor ve gözenekler açılmaya başlıyor. Cilde sürülen fondöten, pudra ve kapatıcılar gözenekleri tıkıyor. Cilt nefes alamıyor.
Oysaki cildimizin yaşayabilmesi için oksijen şart. Bunda hemfikirim.
Kesinlikle doğru.

NE YAPMALI NE YAPMAMALI

Açık alanda spor yapıyorsak yaz ve kış öncelikle mutlaka cildinize uygun güneş koruyucusu kullanın. Bu ürünün doğal olması ve doktor tavsiyesi alınması önemli.

Gözaltı morluğunuz ya da çukurunuz varsa ve siz kapatmadan dışarıya çıkamıyorsanız sadece göz altına ince yapılı koruyucu içerikli kapatıcı kullanabilirsiniz.

Spor yaparken dudaklarımız kuruyabilir ve çatlayabilir. Dudak nemlendiricisi çok iyi gelir.
Aynı zamanda besler. Hafif renkli olması da size canlılık verir.

Cildinize renk dengeleyici renkli güneş koruyucu kullanabilirsiniz. Ama asla fondoten içeren bir ürün kullanmayın. Nedeni ise; terledikçe dışarıya kusma yapabilir ve bu da yüzünüzü lekeli ve kötü gösterebilir.

Toz pudra ve toz allık kullanmayın. Sıvı, likit şeklindeki doğal bir ürün yanaklara hafif sürülebilir.

Kaşlarınız düşük ve dağınıksa kaş tarağı ile tarayabilirsiniz. Eğer boyarsanız terle birlikte akabilir.
Yüzünüzü silerken tüm cilde dağılır.

Rimel sürmek istenilirse eğer, mutlaka suya dayanıklı ve az kullanılırsa iyi olur. Diğer türlü akınca gözünüze kaçar ve zarar verir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI