• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Netanyahular bugün daha da kuduracak ERHAN GÜLENÇ Netanyahular bugün daha da kuduracak erhan.gulenc@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 18.05.2018, 00:00

Türkiye'nin Gazze'deki katliama sessiz kalmaması ve dünyayı ayağa kaldırması İsrail'i çıldırtıyor. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu tweet atıp mazlum Filistin halkının en gür sesi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almıştı. Şimdi de oğlu Yair Netanyahu, Türkiye'ye yönelik küstah bir paylaşımda bulundu. Bunların böyle kudurduğunu görünce gerçekten doğru yolda olduğumuz bir kez daha ortaya çıkıyor. Türkiye, bu işin peşini bırakmayacak. Bugün İstanbul Yenikapı'da milyonlar İsrail'i lanetleyecek ve Filistin halkının yanında olduğunu haykıracak. Yani bugün bu zalimleri daha da kudurtacağız.

OYUNUZLA FETÖ'YÜ SEVİNDİRMEYİN

FETÖ, tarihin gördüğü en tehlikeli ve sinsi örgütlerden biri... Her kaba sığıyor, bulduğu en ufak fırsatta hemen kafasını kaldırmaya çalışıyor.
İzmir'de son olarak gaybubet evlerine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 73 şüphelinin sorgusunda çok ilginç bir bilgiye ulaşıldı. Buna göre, FETÖ'cüler açıkça 24 Haziran seçimlerine oynuyor ve İzmir'de para toplamaya devam ediyor. Gözaltına alınan bir tanığın anlattığına göre, örgüt üyeleri "24 Haziran seçimlerinden sonra her şey düzelecek. Herkes serbest kalacak" diyerek para topluyor. Ayrıca zanlıların telefonlarında örgütün ByLock'un yerine geliştirdiği "Falcon" isimli yeni bir program da tespit edildi.
Bu olay bir kez daha gösterdi ki, FETÖ ile mücadelede bir an bile boşluk bırakılmamalı. Çünkü bu hain örgüt bulduğu en ufak boşluğu değerlendirmeye çalışıyor. Bugünlerdeki en büyük beklentisi de 24 Haziran seçimlerinde kendisiyle mücadelede vites düşürülmesine zemin oluşturacak bir sonucun çıkması. O yüzden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olmadığı bir Türkiye için tasmalarını ellerinde bulunduran dış güçlerle birlikte bastırıyorlar.
Birçok siyasi mühendislik projesiyle milletin aklını çelmeye çalışıyorlar.

MÜCADELE ETMEZLER

Dikkat edin, Erdoğan dışındaki hiçbir Cumhurbaşkanı adayı FETÖ'yle mücadele konusunda tek laf etmiyor. İyi Parti'nin adayı Meral Akşener'in zaten FETÖ'yle birlikte hareket ettiği yönünde ciddi iddialar var. Kendi Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın bile bunu söylüyor. CHP'nin adayı Muharrem İnce desen mikrofonu eline aldığında atıp tutuyor, nasıl olsa sırtında küfe olmadığı için aklına gelen herşey için "Yapacağım" diye vaatlerde bulunuyor. Ancak FETÖ ile mücadele için doğru düzgün bir şey söylemiyor. Keza SP'nin adayı Temel Karamollaoğlu da aynı şekilde. Karamollaoğlu, kendisine "Benim kocam şehit oldu. 15 Temmuz'a tiyatro diyenlerle siz bir aradasınız. Erbakan Hoca'nın yolundan adam gibi gidin" diyen 15 Temmuz şehidinin eşinin üzerine bile yürüdü.
PKK'nın siyasi uzantısı HDP'li Selahattin Demirtaş'ı saymıyorum bile...
Şurası açık ki, Erdoğan haricindeki adayların hiçbiri 15 Temmuz'da Türkiye'yi işgale kalkışan FETÖ'yle mücadelede gerekli kararlılığı gösteremez.
FETÖ'yle mücadele gibi bir niyetleri bile yok. O yüzden oyunuzla FETÖ'yü, Pensilvanya'yı sevindirmeyin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN