• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
FETÖ tehlikesi sürüyor, mücadele gevşememeli ERHAN GÜLENÇ FETÖ tehlikesi sürüyor, mücadele gevşememeli erhan.gulenc@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 15.07.2018, 00:00

Türkiye, bugün FETÖ'cü hainlerin darbe girişiminin 2. yıldönümünde meydanlarda yine demokrasi nöbeti tutacak. Milyonlar demokrasiye bağlılığını bir kez daha haykıracak.
Peki, Türkiye için FETÖ tehlikesi geçti mi?
FETÖ'cüler hala Türk Silahlı Kuvvetleri içinde etkin mi, bir gün yine darbe girişiminde bulunabilirler mi?
Bu soruları TSK içinde FETÖ'yle mücadeleyi ilk başlatanlardan eski Askeri Savcı ve Hakim Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok'a sordum. Savcılıkların çalışmalarında TSK içindeki FETÖ'cü sayısının 50-60 binler şeklinde ifade edildiğini dile getiren Üçok, "Şu ana kadar ise, ihraç edilen FETÖ'cü subay ve astsubay sayısı 15-20 bin civarında. Bu da daha hala TSK içinde çok sayıda FETÖ'cü olduğunu gösteriyor" dedi. Darbenin bir ortam meselesi olduğunu ifade eden Üçok, "Şu an öyle bir ortam yok. Ancak ülkede ekonomik kriz, 12 Eylül dönemindeki gibi terör olaylarının artması gibi gelişmeler yaşanması halinde böyle bir ortam oluşturulmaya çalışılabilir. Bugün TSK içinde böyle bir girişimde bulunabilecek güce sahip olanlar ise yine FETÖ'cülerdir.
Çünkü hala TSK içinde en güçlü grup onlar" ifadelerini kullandı.
2 yılda FETÖ ile yapılan mücadelede önemli yol alındığını dile getiren Üçok şöyle devam etti: "Ancak, FETÖ dünya çapında bir suç örgütü. 2 yılda, 5 yılda temizlenip bitecek bir örgüt değil. Hiç gevşeme yapılmadan sürdürülmeli. Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ'yle mücadeledeki kararlılığına diğer kamu kurum ve kuruluşları da ayak uydurmalı. Maalesef bu konuda aksaklıklar oldu. Ancak yeni geçilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle bu mücadele hızlanacak.
Cumhurbaşkanımız bununla ilgili yeni bir yapılanma olacağını söyledi. Bir koordinasyon merkezi kurulacağından bahsediliyor.
Böyle bir kurulun oluşturulması çok önemli. Topyekün mücadele şart." Bu dünyanın en hain ve sinsi örgütüne karşı mücadelede bir dakika bile duraksama yapmamalıyız.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN