• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
CHP’nin açılışı şehitlerin kemiklerini sızlatacak ERHAN GÜLENÇ CHP’nin açılışı şehitlerin kemiklerini sızlatacak erhan.gulenc@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 16.02.2019, 00:00

15 Temmuz 2016, sadece Türkiye değil tüm dünya demokrasi tarihi için çok önemli bir gün... O gün FETÖ'cü hainlerin darbe girişimi, halkın meydanlara akın etmesiyle bastırıldı.
Eğer bu darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye'nin anahtarı, milletin elinden alınıp küresel güçlere altın tepsi içinde sunulacaktı. Güzel ülkemiz resmen işgal edilecekti. O gün Türkiye sınırında bekleyen PKK, Türkiye'ye saldıracak ve ülkenin bölünmesine yol açabilecek bir savaş başlatılmaya çalışılacaktı.
'KONTROLLÜ DARBE' YALANI
İşte böyle bir tehlike, millet tarafından önlenerek Türk demokrasisi kurtarıldı. Bu şanlı günün kahramanı da o gün şehadete eren 250 vatandaşımız oldu.
Ancak, bu direniş maalesef daha sonra FETÖ'yle ağız birliği yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından sulandırılmaya çalışıldı. Kılıçdaroğlu, bu kanlı gün için "kontrollü darbe" yalanını ortaya atarak FETÖ'cülerin ekmeğine yağ sürdü.
Demokrasiye sahip çıkması gereken ana muhalefet partisi lideri tarafından söylenen bu söz, şehitlerimizin kemiklerini sızlattı, şehit yakınlarımızı rencide etti.
Kılıçdaroğlu, 'kontrollü darbe' sözü ortada dururken yarın hiçbir şey yokmuş gibi İzmir'de Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda yapımı tamamlanan '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı'nın açılışını yapacak. Kılıçdaroğlu'nun böyle bir açılış yapması o gün vatan uğruna canını veren şehitlerimizin kemiklerini bir kez daha sızlatacak.


İSMİ GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR
Bu arada meydanı yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne de bir sözüm var.
Bu meydanın ismi, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ağustos 2016'da oybirliğiyle aldığı kararla verildi. Ancak, Büyükşehir Belediyesi'nin Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz için 'kontrollü darbe' yalanını söylediğinden bu yana bu meydanın ismini hep unutturmaya çalışıyor. Başkan Aziz Kocaoğlu, geçtiğimiz haftalarda Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla yapılacak açılışı duyururken burası için "Karantina'daki meydan" ifadesini kullandı.
Büyükşehir Belediyesi'nin önceki gün açılış töreniyle ilgili medya kuruluşlarına gönderdiği haber bültenininde de meydanın ismi adeta gizlenmeye çalıştı.
Bültende meydanın "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri" adını taşıdığı sadece bir yerde, o da mecburiyetten belirtildi. Bu ismin de Büyükşehir Belediye Meclisi'nce konulduğuna atıfta bulunularak bir anlamda kararı verenin Kocaoğlu olmadığı vurgulanmaya çalışıldı.
Meydanın isminin taşıdığı anlam üzerinde ise, hiç durulmadı. Madem bu kadar saklamaya ve unutturmaya çalışacaktınız bu ismin konulmasına mertçe baştan karşı çıksaydınız.
Siz ne kadar sulandırmaya ve unutturmaya çalışırsanız çalışın, 15 Temmuz bu milletin demokrasi zaferidir ve hep öyle olarak kalacaktır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN