• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
AK Parti’de değişim rüzgarları esiyor ERKİN USMAN AK Parti’de değişim rüzgarları esiyor Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 01.03.2018, 00:00

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın yeni kaptanı Aydın Şengül siyaset sahnesine hızlı bir dönüş yaptı ve 30 ilçede kongre kararı ile değişim startını da verdi.
Şengül, ilk planda 11 ilçe başkanı ile devam kararı alırken, 19 ilçede de temayül sürecini başlattı.
İlçe başkanlıklarında genç bayan sayısının arttırılmasını hedefleyen Şengül'ün metropol ilçelerde, bayan isimlere ne kadar yer vereceği de siyaset kulislerinde merak konusu...
İşte bu aşamada ilk hareket Buca'dan geldi. 2010 yılından bu yana Gençlik Kolları'nın çeşitli kademelerinde görev yapan Gıda Mühendisi Nilüfer Karadal sahne aldı ve final ipini göğüslemek için son adımı attı. Nilüfer Karadal böylelikle, AK Parti'de değişimin ilk ismi oluyor.

Bayraklı'da deve güreşleri gün sayıyor

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenecek geleneksel Deve Güreşi Festivali 4 Mart Pazar günü saat 10.00'da Smyrna Meydanı'nda gerçekleştirilecek. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da herkesi festivalimize bekliyorum. Gelin bu güzel geleneğimizi beraber sürdürelim" dedi.
Bayraklı Belediyesi Geleneksel Deve Güreşi Festivali'ni bu yıl sekizinci kez düzenlemeye hazırlanıyor.
İzmir'in çeşitli ilçelerinden binlerce vatandaşı Smyrna Meydanı'nda buluşturacak etkinlik 4 Mart Pazar günü saat 10.00'da gerçekleştirilecek.
Festivale İzmir'in yanı sıra Çanakkale, Balıkesir, Aydın, Muğla ve Manisa'dan develer katılacak.
Başkan Karabağ, "Bayraklı'da 8 yıldır bir geleneği sürdürüyoruz. Bu geleneğe sahip çıkan Bayraklı halkı ve İzmirliler festival havasında bir gün geçiriyor. Vatandaşlarımız hem mangalını yapıyor hem de güreşleri izliyor. Bizim güreşlerimizde kan, vahşet, gözyaşı yok. Develer güreşecek, geleneklerimiz sürecek.
Tüm hemşehrilerimizi festivalimize bekliyoruz" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN