• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Ayvalık Zeytin Hasat Günleri SEZER ALTAN Ayvalık Zeytin Hasat Günleri Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 26.10.2017, 00:00

Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık Ticaret Odası işbirliğiyle gerçekleştirilen ve gelenekselleşmesinin yanı sıra artık uluslararası bir boyut kazanan Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri bu yıl 13. kez düzenleniyor. 3-4-5 Kasım 2017 günlerinde gerçekleşecek olan şenliğin hedefi ilk günden beri aynı: Ülkemizde sağlık kaynağı zeytinyağının tüketimini arttırmak ve kalitesiyle fark yaratan markalarımızla dünyaya açılmak... Hasat Günleri'nin bu yılki sloganı, bu doğrultuda,"Ulusal Değer: Zeytinyağı, Hedef: Bütün Dünya" Hedef "markalaşmak" ve ulusal değerimiz zeytinyağını bütün dünyaya tanıtmak olarak belirlenmiş.
Türkiye'nin, Ege Denizi kıyılarında yer alan turistik kenti Ayvalık aynı zamanda ülkenin en önemli zeytin/zeytinyağı merkezlerinden biri. Coğrafi İşaretli Ayvalık zeytinyağının ünü, son yıllarda sınırları zorluyor; dünyada da adından söz ettiriyor.
Bu gelişmede Ayvalık Ticaret Odası'nın üstlendiği öncülük görevi önemli bir etken... Oda, Ayvalık zeytinyağının bilinirliğini arttırmak ve zeytinyağının insan yaşamındaki vazgeçilmez yerini vurgulamak amacıyla 2005 yılından bu yana her yıl Hasat Günleri adı altında bir şenlik düzenliyor.
Zeytinyağı denince ilk akla "Ayvalık" geliyorsa, siz taklit ediliyorsanız bu markalaşmaktır, marka olmak demektir. Bunun arkasında büyük emek çaba vardır. Bu markalaşmada bu yıl 13. kez uluslararası boyutta gerçekleştirilecek olan "Ayvalık Zeytin Hasat Günleri" nin katkısı çok büyüktür. Bir gelecek vizyonu ortaya koyarak 2005 yılında dönemin Ticaret Odası Başkanı iken Hasat Günlerini başlatan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'i bu öngörü ve katkılarından dolayı tebrik ediyorum, kutluyorum.
Birçok panel etkinlik ve söyleşinin gerçekleştirileceği Hasat Günlerinde, uzmanlık alanım olan markalaşma ve marka yönetimi konusunda ben de bu yıl sektörel panelde "Zeytinyağı Üretimi ve Markalaşmanın Önemi" konulu sunum gerçekleştireceğim.

HERKESİ BEKLİYORUZ

Evet bu sonbaharda Ayvalık'ı Cunda'yı yaşamak o mistik havayı tarihi dokuyu solumak, zeytinyağının erken hasatının kokusunu almak tatmak isteyenler bu sefer zeytin için Ayvalık'a gidecek. Bu yıl da dopdolu içerikli aktiviteler, organizasyonlarla dostluğu, barışı, kardeşliği yaşamak için hep birlikte Ayvalık'a Hasat Şenliğine gidiyoruz. Ayvalık bir kez daha üreticisi, işletmecisi, markaları yaratan iş adamları, ithalatçısı, ihracatçısı, özel konukları, medya mensupları, sanatçıları ve halkın yoğun katılımıyla renkli bir "şenlik" yaşayacak.
Ticaret Odası Başkanı sevgili dostum İbrahim Benan Kantarcı da Ayvalık sevdalısı çalışkan bir başkan. Çok başarılı bir organizasyona ev sahipliği yapmanın onurunu ve heyecanını yaşamakta.
Tüm vatandaşları Ayvalık'a beklediklerini, onlara unutamayacakları bir program hazırladıklarını belirten Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Benhan İbrahim Kantarcı, "Bu sene ulusal değer zeytinyağı dedik. Hedefimiz markalaşmak ve zeytinyağımızı tüm dünyaya tanıtmak.
Bu güzel etkinliğimizi yaşamak, erken hasat zeytinyağının kokusunu ve tadını tatmak isteyen herkesi hasat için Ayvalık'a bekliyoruz" dedi.
Son söz; Zeytin Hasat Günleri organizasyonunun gerçekleşmesinde Başta Belediye Başkanı ve Ticaret Odası Başkanı olmak üzere tüm emeği geçenleri kutlamak istiyorum.
Yeni hasat günlerinin Ayvalık'ımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN