• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Aile birliğine dikkat TOLGA TEKİN Aile birliğine dikkat tolga.tekin@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 06.07.2018, 00:00

Son günlerde çocuklara yönelik saldırılar, şüphesiz hepimizin yüreğini burkuyor. Biz böyle bir toplum değiliz. Aile birliğimiz, bütünlüğümüz, çocuklara, kadınlara, yaşlılara verdiğimiz değer, gerek inancımız, gerekse gelenek ve göreneklerimiz itibariyle her şeyin üstündedir. Biz onlara Allah'ın birer emaneti olarak bakıp başımızın üstünde tutarız. Ama maalesef hasta ruhlu bazı insanlar, toplumumuzda bir kara leke. O lekeyi kökten silip atmak lazım.
Bunun nasıl olacağına büyüklerimiz karar verecek. Ancak yaşanan bu ferdi olaylar aile birliğimize fitne sokmasın.
Bizde paranoya oluşturmasın. Yaşanan çirkin olaylar aile ve akrabalar arasındaki sevgi bağlarına gölge düşürmesin. Bu bağların kopmasına izin vermeyelim.
Bir kere şunu da belirtmeden geçemeyeceğim.
Özellikle İslamofobi'yi yayarak toplumu yüce dinimize karşı soğutup düşmanlaştırmak isteyenler bu olayları fırsat biliyor. Bir sanatçı müsveddesinin idam cezasını bahane edip tecavüz olaylarıyla kutsal Medine topraklarını hedef alması bunun en bariz örneği. Bakın bu oyuna gelmeyelim.
Ancak çocuklarımıza yapılan alçakça saldırılara da kesinlikle duyarsız kalamayız.

HAYVANDAN DAHA AŞAĞILIKLAR

Çocuklarımıza kirli ellerini uzatan insanlıktan nasibini zerre kadar almamış alçaklara gelince ; onlar hakkında Kuran-ı Kerim'de Yüce Allah (c.c.) "Yoksa zanneder misin ki, onların çoğu duyarlar ve akıl ederler. Onlar başka değil, hayvanlar gibidirler, belki onlar yolca daha sapıklardır.
(Furkan/44) buyuruluyor. Yine işte başka bir ayette ise "Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalpleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir"(Araf/179).

EN AĞIR CEZA VERİLMELİ

İşte Kuran-ı Kerim'de buyurulduğu gibi insan bile diyemeyeceğimiz bu aşağılıkların yaptıkları İslamiyet öncesindeki cahiliye dönemini andırıyor. Minicik kız çocuklarını toprağa gömenler, İslam medeniyeti ile tarihe gömüldü. İşte bu ümmet böyle karanlık bir sayfayı kapatarak insanlık tarihinde ve medeniyette çığır açmıştır. Ve Kuran-ı Kerim'de Yüce Allah bizler için "Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz" (Ali İmran/110) buyurarak bizlere yüklediği büyük sorumluluğa işaret etti.
Şimdi geldiğimiz noktada küçücük kız çocukları tecavüz edilerek öldürülüyor hayvanlara işkence ediliyor. Masum yavrularımıza bu saldırıyı yapanlara gereken en ağır cezayı verilmeli. Bu öyle bir ceza olmalı ki böyle çirkin bir olayı kimse aklından bile geçirememeli.
Çocuklarımız üzerindeki bu tehdit tamamen köklü çözümle ortadan kaldırılmalı.
Toplumu çöküşe götürebilecek bu olayları gerçekleştirenlerin en ağır şekilde cezalandırılacağına inanıyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
 • SON DAKİKA