• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İçişleri Bakanı 'dan camide müzik skandalına

İçişleri Bakanı , katıldığı bir canlı yayında İzmir'deki camiden müzik yayını yapılmasına gösterdi. Soylu, " Biz birçok şeyin hakkından geldik. Bunun da hakkından geliriz. Buluruz, ona o caminin dibinde ezanı dinletiriz." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan camide müzik skandalına sert tepki

23.05.2020, 12:16 Güncelleme Tarihi: 23.05.2020,12:51

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir canlı yayın programında önemli değerlendirmelerde bulundu. Soylu İzmir'deki camilerden müzik yayını yapılmasına sert tepki gösterdi. Soylu, olayın faillerinin bulunacağını belirtti."ONU BULURUZ, O CAMİNİN DİBİNDE EZANI DİNLETİRİZ"
İçişleri Bakanı Soylu, "Böyle bir ahlaksızlık beklenmez. Böyle bir inançsızlık beklenmez. Böyle bir dine karşıtlık beklenmez. Ramazan ayında, milletin bu konudaki duygularına, düşüncelerine, inancına saldırı beklenmez." dedi. Soylu sözlerini şöyle sürdürdü: Ama biz birçok şeyin hakkından geldik. Bunun da hakkından geliriz. Buluruz, ona o caminin dibinde ezanı dinletiriz.

NE OLMUŞTU?
İzmir'de iki gün üst üste camilerden müzik yayını yapılarak tehlikeli provokasyon gerçekleştirildi. İlk gün caminin merkezi ezan sistemine sızılarak, İtalyanların devrim marşı olarak bilinen Bella Ciao ya da bilinen adı ile Çav Bella çalındı. Camilere yönelik alçak müzik yayınına vatandaşlar büyük tepki gösterirken, eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, sosyal medyadaki skandal paylaşımı sonrası gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında Özdemir tutuklandı.

İkinci gün ise, Selda Bağcan'ın şarkısı camilerin hoparlörlerinden yayınlandı. Tehlikeli provokasyon sonrası olayın failleri geniş kapsamlı bir soruşturma ile aranmaya başlandı.

CHP'li Banu Özdemir tutuklandı! İzmir'deki cami hoparlörlerinden müzik yayınına ilişkin paylaşım yapmıştı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan İzmir'deki cami provokasyonuna sert tepki CHP’li Meclis üyesinden ezana saygısızlık paylaşımı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan camide müzik skandalına sert tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA