• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, PKK'lı Slavoj Zizek'i konuşmacı yaptı

İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük bir skandalla çalkalanıyor. Aldığı kararlarla tepki çeken Tunç Soyer bir yenisine daha imza attı. Soyer'in belediyenin İzmir Sanal Kitap Günleri’ne PKK destekçisi Slavoj Zizek’e konuşmacı olarak yer vereceği öğrenildi. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup etkinliğe tepki göstererek iptal edilmesini istedi.

27.05.2021, 18:36 Güncelleme Tarihi: 27.05.2021, 18:37

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük bir tepkiyle karşı karşıya. Tunç Soyer'in aldığı skandal karar Türkiye'de gündem oldu.

CHP'li belediyenin 28-30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan İzmir Sanal Kitap Günleri'ne, Türkiye düşmanlığı ve PKK/PYD'ye olan desteği ile bilinen Slavoj Zizek'i davet ettiği öğrenildi. Zizek, düzenlenen etkinlikte Türkiye'den akademisyenlerle birlikte gerçekleşecek olan söyleşide İzmirlilerle buluşacak.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup etkinliğe tepki göstererek iptal edilmesini istedi. TGB İzmir İl Başkanı Aylin Kum, Zizek'in özel olarak davet edildiğini belirterek, "Kaleminde Batı Asya halklarının, Mehmetçik'in kanı bulunan Zizek'in İzmir'de konuşmacı olmasını kabul etmiyoruz." dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i de eleştiren Kum, etkinliğin iptal edilmesi için İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'e çağrıda bulunduklarını aktardı.

Bugüne kadar birçok kez Türkiye düşmanlığı ve PKK/PYD'ye verdiği destek açıklamaları ile gündeme gelen Zizek'in söz konusu etkinliğe davet edilmesine tepkiler ise gecikmedi. Kültür sanat etkinliği altında böyle bir skandala imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Tunç Soyer tepkilerin odağı haline geldi. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan etkinliğe PKK destekçisi Slavoj Zizek'in davet edilmesine kayıtsız kalmayan çok sayıda kullanıcı sosyal medya platformu Twitter üzerinden tepkilerini dile getirdi. Etkinliğin derhal iptalini isteyen on binlerce İzmirli #PKKseviciZizekİzmirde hastaghı ile tepkilerini dile getirdi.

SOSYAL MEDYA AYAKTA

Sosyal medya kullanıcılarının paylaşımlarından bazıları:

Tunç Soyer, Kobani'de eğitimler veren Türkiye düşmanlığı yayan PKK/YPG sevici Slavoj Zizek'i İzmir'de eğitim vermesi için çağırıyor. Burada terör yandaşlığı eğitimine izin verilemez. Türk milletine, Mehmetçiğe ihanettir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sözde kültürel etkinlik diyerek PKK destekçisi Slavoj Zizek'e konferans verdirecekmiş. Kültürel faaliyet bahane! İzmir halkının Zizek'ten öğrenecek hiçbir şeyi yoktur. Tunç Soyer'i uyarıyoruz: Derhal bu bozgunculuktan dönün!

İnsan düşmanı PKK aşığı ile neyin felsefesi yapacaksınız? ABD evladı, bebek katili bölücü PKK'nın mı felsefesini yapacaksınız? Bu topraklarda bağımsızlık ve insan sevgisi dışında bir felsefe öttüremezsiniz. Bu toplumu PKK felsefesi ile dönüştüremezsiniz.

Türk ordusu, Türk yargısı, Türk milleti, hep birlikte PKK'nın kökünü kazırken İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin PKK dostları ile etkinlik yapması kabul edilemez! Bu etkinlik derhal iptal edilsin!

Slovaj Zizek kimdir? Ülkemiz topraklarını bölmeye çalışan PYD/YPG/PKK yandaşı, Ülkemize her fırsatta çamur atmaya çalışan, Sözde sosyolog, Batılı modern taassup Slovaj Zizek Türkiye düşmanıdır.

CHP'li Tunç Soyer HDP'lilere sahip çıktı CHP'li Tunç Soyer, sosyal medyaya 722 bin 500 TL ödeme yapmış Soyer kendisini övene kesenin ağzını açtı Soyer söz verdiği destek ödemesini yapmadı, depremzedeler ona seslendi

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, PKK'lı Slavoj Zizek'i konuşmacı yaptı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.