• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Bize vicdanlı çocuklar lazım BURCU ILGIN

Bize vicdanlı çocuklar lazım

burcu.ilgin@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 21.12.2021, 00:00

Balıkesir Ayvalık'ta polisten kaçan bir şoför sokak köpeğine çarptı ve kaçtı. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Mustafa Kurtuluş Çaki adını verdikleri köpeği sahiplenerek tedavisini yaptırdı. Çocukların sevgilisi Çaki'nin aralarından ayrılması ile büyük üzüntü yaşayan öğrenciler ise okulda onun için bir pano hazırladı. Çaki'ye olan sevgilerini yazdıkları bir defter oluşturan öğrenciler, onun bir an önce iyileşip okula, aralarına dönmesini diledi.

Çaki'nin tedavisi için 2 haftadır uğraş veren onu kendi evinde misafir eden okul müdürü Mustafa Kurtuluş ise, "Biz olması gerekeni yapıyoruz ama öğrencilerimin küçük dostlarına gösterdikleri ilgi, sevgi, beni ve okulumuzun öğretmenlerini fevkalade gururlandırdı" demiş!

Müdür Kurtuluş, kendi yaptığı insani davranışın üzerinde durmayıp öğrencileriyle gurur duysa da aslında her şey onda başlıyor. Böyle vicdanlı bir öğretmenin yetiştirdiği çocukların sevgi dolu olması hiç de şaşırtıcı değil. Çünkü ne kadar anlatırsanız anlatın, ne kadar öğüt verirseniz verin çocuklar görerek öğrenirler! Ve bize vicdanlı çocuklar lazım.

ÖNCE KAPUTU AÇIP KONTROL EDİN
Havalar çok soğudu her yer kar kış...
Sokaktaki canların üşümediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Yolda etrafınızdaki kedi ve köpeklere bir bakın. Pek çoğu bitkilerin arasına, yeni park etmiş arabaların motorlarının üstüne hatta motor kaputlarının altına siniyorlar.
Bu yüzden arabanızı çalıştırmadan önce motor kısmını kontrol etmenizde fayda var. Bir de evlerinizin önüne kartondan minik evler yaparsanız en azından rüzgardan korunabilirler. Bir avuç bulgur ise kuşlara ilaç gibi gelecektir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
 • SON DAKİKA