YUNUS KARAKAYA TÜM YAZARLAR
CHP’nin buluşmasında kriz
6.3.2017 | Arşiv

CHP’nin buluşmasında kriz

yunus.karakaya@yeniasir.com.tr

Referandum öncesi CHP İzmir İl Örgütü'nün düzenlediği STK'larla büyük buluşmada konuşma krizi yaşandı.
Birleşik Kamu İş Konfederasyonu, taraflı tutum gösterdiğini iddia ettiği CHP İl yönetimini protesto ederek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu konuşurken il temsilcisi, konfederasyona bağlı Eğitim İş, Genel Sağlık İş, Tüm Yerel Sen İzmir şubeleri ve Büro İş sendikaları yöneticileriyle birlikte salonu terk etti.

KOCAOĞLU'NA MESAJ

ESHOT'ta kadrolu olabilmek için muvazaa davası açan İZELMAN işçileri, kendi lehlerine sonuçlanan mahkeme kararını uygulamayan ve aksine kendilerini işten çıkaran işçiler ve memurlar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan yargı kararına uymasını istiyor.
Aziz Bey'e seslerini duyurabilmek için bana bir mektup göndermişler. Ben de o mektubu sizlerle paylaşmak istiyorum:
Kıymetli Başkanım.
Yıllarca adalet peşinde koşmuş, adliye koridorlarının tozunu yutmuş biri olarak adaletin hayatımızdaki önemini ve gerekliliğini sizden iyi kimse bilemez.
Beklediğiniz adalet sonunda tecelli etti ve beraberinizde yüzlerce, binlerce kişiyi sevindirdi.
Bizler de çok sevindik. Türk adaleti topaldır ama kör değildir.
Er geç gideceği yere varır.
Siz beklediğiniz adaleti buldunuz.
Yaşadığınız duygu nasıl olabilir tahmin ediyorum. Haklı olma duygusu insana güç verir, azim verir. Haklı olduğunu ispat edebilmiş olmak hele.
Anlatılması kelimelerle mümkün olmayan bir histir.
Şimdi adaleti dağıtma ya da adil olma sırasının size geldiğini düşünüyorum. Yargılama süreci boyunca hiçbir dakika sizi yalnız bırakmayan çalışanlarınız ve halkımıza sizin de bir adalet sunma gereği hasıl olmuştur.
Mesela mahkeme kararları ile haklılığını kanıtlamış, kadro hakkını kazanmış IZELMAN işçilerine adaletin gereğini yapacak mısınız?
Kadro hakkını istediği için işten attığınız, elinde işe iade kararı bulunduğu halde işbaşı yaptırmadığınız işçilere adaletin hükmünü uygulayıp göreve çağıracakmısınız.
Yüzlerce aile sizden adalet bekliyor.
Sosyal medyadaki paylaşımlardan dolayı sürgün ettiğiniz işçi veya memurları görevlerine gönderecek misiniz?
Sendikacılar veya bazı erk sahiplerinin iftiralarıyla görevine son verilmiş ya da görev yeri değişmiş personeli yerlerine, kadrolarına göndererek adil bir uygulama yapacak mısınız?
Örneğin Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz'u milat kabul ederek, herkese zeytin dalı uzatmış, tüm adli davalardan vazgeçmiş, gönülleri hoş etmişti.
Siz de 27 Şubat'ı milat yapın tüm personelinize, STK'lara, halkımıza bir zeytin dalı uzatın.
Bizim Aziz abimiz olun. Aziz başkanımız olun.
Ne dersiniz?
Benim bildiğim en iyi hukuk anlaşmaktır. En iyi adalet ise vicdandır. Herkesi hukuk ve adaletle baş başa bırakıyorum.
Adaletle ve adil kalın.

Taşlar hayatı oldu

Milas'ın Ören beledisini Türkiye'nin tanımasında büyük pay sahibi olan Kazım Turan bugünlerde farklı bir sektörde halkına hizmet ediyor.
Turan'ın belde belediyelerinin kapatılmasından sonra açtığı taş ocağı Türk ekonomisine katkı sağlıyor. Kazım Başkan yeni iş alanıyla ilgili olarak "Doğanın milyonlarca yıl içinde saklı tuttuğu güzelliklerin bir sonucu olan doğal taş, taş ocaklarından özel uygulamalarla çıkarılan ve işlenen, tamamen doğal ve özel bir malzemedir. İnsanlık tarihi boyunca toplumlar, yapılarını inşa ederken, kendi değerlerinden ve kendi yaşantılarından esinlenmiş ve sonuçta bir inşaat kültürü ortaya çıkmış." dedi.
Kazım Başkan'ın şu sözü kulağımda hala çınlıyor:
"Taşları çok seviyorum, onlar dedikodu yapmıyor"

kalan karakter 1000

bir olalım bir olalım

İZSUDA BASKI VE ZULÜM VARDIR.ADAMCILIK POLİTİKASINDAN BIKTIK.SİYASİ VE SENDİKAL BASKIDAN BIKTIK. O BENDEN BU SENDEN MANTIGINDANN BIKTIK. BÜROKRASİ BASKISINDAN BIKTIK. CHP TÜRKİYEDE İKTİDARI DÜŞÜNÜYOR ÖNCE KENDİSİ SOSYAL FAŞİZMDEN VAZGECECEK. SUCUMUZ NE?EKMEGİMİZİN PEŞİNDE KOSMAMIMIZMI jQuery111007108679413502432_1488876015377ALEVİ DEGİLİZ ondanmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.03.2017 11:40
izmirli olmaktan gururluyuz izmirli olmaktan gururluyuz

Yunus bey objektif bakıs acınızla tüm herkesi aynı seviye ve üslupla eleştirebilen bir o kadar da saygı cevresinde hareket edip yazılar kaleme alabilen kac gazeteci kaldı sanki ? sizden ricam belediyeler bürokrasisiniz özellikle büyükşehir izsuyu takip almanız ve araştırmalar yapmanız. şimdiden teşekkürler ediyoruz. iyi günler iyi calışmalar.Sesimiz olmaktan vazgecmeyin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.03.2017 11:29
Emekçi Emekçi

Sayın Yunus bey yazılarınız ile izmirde olup bitenler hakkında bilgilendirdiğiniz için bizi teşekkür ederim.Sendika temsilcileri salonu neden terk ettiler? Yoksa sendikalar arasında Sayın Kocaoğlu ayırımmı yapıyordu ben burasını anlıyamadım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.03.2017 10:21
Yorumcu Yorumcu

Sayın Yunus KARAKAYA Gazete köşelerinde boş lak lak yapmak yerine toplumun sorunlarını köşenize taşıdıgınız için teşekkür ederim.Sizi takip etmemin bir sebebi de bu.Ayrıca bizi yönetenlerin yönetmesi için tercih ettiklerimizin adaletini,uygulamalarını da sayenizde öğreniyoruz.İlginç tarafı hiç cevap veren olmuyor yazılarınıza..Bu demek oluyor ki hepsi dogru.. Sizi izlemeye devam ediyorum.. Saygılar..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.03.2017 08:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.