• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Kınalar benden YUNUS KARAKAYA Kınalar benden yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 01.01.2018, 00:00

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Yeni yıl tüm insanlığa sağlık, mutluluk, huzur ve bereket getirsin. Biliyorsunuz TRT Kent Radyoları kapatıldı bir diğer deyişle kentin sesi kesildi. Bunda tekerlerine çomak sokulan, yıllardır kurdukları düzen bozulan bazı TRT çalışanları olmak üzere CHP Milletvekillerinin de payı büyük. TRT Kent Radyo'nun kapatılmasına kim katkı koyduysa(!) hepsine bir paket kına hazırlattım onları bir yerlerine yakabilirler.

EKMEKLERİNE KİM GÖZ DİKTİ?

TRT Kent Radyoları kapatılınca orada cüzi ücretlerle program yapan birçok gazeteci de ekmeklerinden oldu. Bu arkadaşların ettikleri beddualar emeği olanların üzerine olsun. Bu arada bir sözüm de CHP İzmir Milletvekilleri Atilla Sertel ve Murat Bakan'a. TRT Kent Radyo'nun kapanmasına koydukları katkı nedeniyle tebrik ederim(!) Hükümet yanlısı dediğiniz TRT Kent Radyo'da size oy veren. Bağlı bulunduğunuz kurumun mensubu olan arkadaşlar çoğunluktaydı.
Onlar da sizlere saygılarını sunuyorlar(!) haberiniz ola...

FİKRİ SIRTI KENDİNDEN EMİN

İzmir Fırıncılar Odası'nın 9 Ocak'ta yapılacak kongresinde mevcut başkan Fikri Sırtı'nın rakibi eski başkan Nejdet Durmuş. Her iki aday da azimle seçimlere hazırlanıyor. Yarışta Fikri Sırtı'nın en büyük avantajı, üç buçuk yılda ekmeğe iki kez zam alması. Nejdet Durmuş'un başkanlığı döneminde ekmekte kayda değer bir artış olmaması özellikle küçük fırıncı esnafı üzerinde tepkiye neden olmuştu. Nejdet Durmuş'un son seçimleri bu nedenle kaybettiği iddialar arasında. Bu noktada Sırtı'nın geçen dönemde hem ramazan pidesinde hem de ekmekte yakaladığı fiyat artışları şimdi ona avantaj sağlıyor.
Ekmekte fiyat artışı kamuoyunda iyi algılanmıyor ama fırıncılık sektöründe işler değişiyor, fiyat artışlarına esnafın bakış açısı farklı oluyor.

BEYAZ GELİNLİKLERİ ÇOK YAKIŞTI

Denizli'de Çamlık Özel Eğitim İlkokulu Ortaokulu Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği tarafından North Point Otel'de 'Sevgi Çayı' düzenlendi. 350 engelli ve ailelerinin katıldığı çaya beyaz gelinlikleriyle gelen engelli kız öğrenciler büyük ilgi gördü.
Çaydan sonra düzenlenen eğlencede engelliler gönüllerince eğlendi. Okul Aile Birliği Başkanı Yeter Çam, bu tür etkinliklerin engelliler ve aileleri için moral depolama seanslarına dönüştüğünü söyledi. Okul aile birliği olarak engelli çocukların hayatın her alanında olması için etkinlikler düzenlediklerini anlatan Çam, "Engelli çocuklarımızın ve özellikle de onların bakımlarını üstlenen ailelerimizin buna çok ihtiyacı var.
Programımıza katılan engelli çocuklarımız şıklıklarıyla göz doldurdu. Gelinlikleriyle çayımıza katılan engelli kızmalarımız ise Denizli'nin en güzel gelinleri oldu. Çok eğlendik. Hüzünlendik, onların mutluluğuyla yorgunluğumuz gitti. Onlar ve aileleri için çalışmaya devam edeceğiz.
Engellilerimiz de hayatın birer parçaları, onların mutluluğu her şeye değer" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN