• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İhaleci , 'nden kovuldu

’nden 238 bin liralık ‘okuryazarlık’ ihalesi alan gazeteci ’in CHP’li belediyelerle ticari ilişkilerinin ortaya çıkmasının ardından, ile ilişiği kesildi.

İhaleci Enver Aysever, Cumhuriyet Gazetesi'nden kovuldu

26.03.2021, 17:18

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin adrese teslim ihalesiyle gündeme gelen Enver Aysever, Cumhuriyet Gazetesi'nden kovuldu.

Ayrılığı sosyal medya hesabından duyuran Aysever, "Az önce Cumhuriyet Gazetesi yayın yönetmeni dostum Aykut Küçükkaya aradı gazetedeki yazarlık sürecimin sonlandığını söyledi. Bu dönemde verdiği desteğe teşekkür ederim. Gazetenin emekçilerine yollarında başarı dilerim" ifadelerini kullandı.

ADRESE TESLİM İHALE: 18 GÜNDE 238 BİN TL!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 18 günlük "okuma-yazma ve yazarlık atölyesi" için ihaleye çıkmıştı. İhalenin şartnamesinde, "Yüklenici firma, gazeteci-yazar Enver Aysever ile aralarında yaptıkları protokolü, idareye sunacaktır" ifadelerine yer verilmişti. Bu madde, yüklenici firma hangisi olursa olsun Enver Aysever'in kazanmasının kesin olduğunu gösteriyordu. Enver Aysever'e 18 gün için ayrılan ücret ise tam 238 bin 150 TL'ydi.

CHP'li Soyer'den Enver Aysever'e özel ödeme!

SOYER'DEN İLGİNÇ SAVUNMA: BUNLARI TARTIŞACAK ZAMAN YOK

Skandalın ortaya çıkmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, "Bunları tartışacak zamanımız yok" savunmasını yapmıştı. Soyer, "Enver Aysever Türkiye'deki eğitimcilerden biri olan isimlerden. Başkalarından da eğitim alıyoruz ancak Aysever'i sevenler-sevmeyenler üzerinden belediye hedef alınıyor. Bütün gruplara vereceği eğitim toplam bütçesi 90 bin olması lazım. Bunları çok sığ buluyorum. Bunları tartışacak zamanımız yok" ifadelerini kullanmıştı.

CHP'li belediyeler, Enver Aysever'e çalışmış Vatandaşların tepkisi Soyer'e geri adım attırdı! Enver Aysever'e yapılacak olan 238 bin 500 liralık ödeme iptal edildi! Tunç Soyer'den Enver Aysever'e özel kıyak! 18 günlük ders için 238 bin lira

İhaleci Enver Aysever, Cumhuriyet Gazetesi'nden kovuldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.