• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Çürük ‘İP’ dikiş tutmaz YUNUS KARAKAYA Çürük ‘İP’ dikiş tutmaz yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 24.07.2018, 00:00

24 Haziran seçimleri, ne CHP'ye ne de İP'ye yaradı. Seçimler öncesinde kendilerini buğday ambarında sanan tavuk misali atıp tutan CHP ve İP'de ortalık toz duman.
24 Haziran seçimlerinin ardından değişim isteyen muhaliflerin kurultay talebi ile CHP'liler adeta birbirine girdi.
Ardından İP Genel Başkanı Meral Akşener, Afyonkarahisar Sandıklı'daki kampta yaşanan parti içi tartışmaların ardından olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.
İşin aslına bakılırsa İP'de durumun bu hale geleceği kurulduğu ilk günden belliydi. MHP'yi parçala, CHP'den hülle yapmak için milletvekili transfer et sonra ortaya çık, "Ben ülke yönetimine talibim" de. Temelleri çürük olan bir partinin Türkiye'de başarılı olamayacağını, en küçük bir krizde kavganın kaçınılmaz olduğunu tahmin etmeyen yoktur sanırım. Çürük olan "İP"in dikiş tutmayacağının da özellikle altını çizmek isterim.

ÖZİL'DEN DERS ALIN

Mesut Özil, Başkan Erdoğan'la görüşmesinin ardından, maruz kaldığı ırkçı saldırılar sebebiyle, Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıkladı. Öncelikle Mesut Özil'in bu davranışının ülkemizi satan sözde Türk, özde vatan haini olanlara iyi bir vatanseverlik dersi verdiğini belirtmek isterim. Özil'in de Türk milletinin kalbinde bir kez daha taht kurduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

KADINLAR VE İŞ HAYATI

Atalarımız, "Yuvayı yapan dişi kuştur" diye ne kadar güzel söylemiş. Evin dışındaki işler erkekten, içindeki işler de genellikle kadından sorulur. Bu bakımdan tertipli, geçinmesini bilen, çekip çeviren, en önemlisi tutumlu olan kadın ailesini huzurlu kılar; evin içine mutluluk getirir.
Ailesine ekonomik anlamda katkıda bulunmak isteyenlerden birisi de Manisalı Selda Kalkıran.
Mutfak kültürüyle dünyada marka olmayı başaran Türklerin, özüne döndüğünü gören Selda Hanım, Manisa'da kendi imkanlarıyla güzel ve nezih bir mekan açmış. Geçtiğimiz günlerde gittiğim Manisa'da, Selda Hanım ve ekibinin hazırladığı ev yemeklerinden tatma fırsatı buldum.
Tadı damağımda kalmadı desem yalan söylemiş olurum, kıytırık fast food yemeklerden eksiği yok, fazlası vardı.
Siz siz olun, uzmanların "Fast food denilen tüketilmesi kolay olan bu ürünler yerine, ev yemekleri hazırlayan mutfaklar daha dengeli beslenmeyi sağlayabilir" şeklindeki uyarılarına kulak verin, gittiğiniz yerlerde ev yemekleri yapan lokantaları tercih edin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI