• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Kocaoğlu’nun yeni planı YUNUS KARAKAYA Kocaoğlu’nun yeni planı yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 11.09.2018, 00:00

9 Eylül'deki İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş törenleri bir kez daha gösterdi ki İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu açıkça safını belli etti. 9 Eylül törenlerinin; kurtuluş törenlerinden çok Muharrem İnce'nin siyasi şovuna dönüşmesine açıkça çanak tutan Kocaoğlu'nun üstünün tamamen çizildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. İzmir Milletvekili olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 9 Eylül törenlerine katılmaması da Aziz Bey'e olan kızgınlığının bir başka göstergesiydi?
Peki, bundan sonra Aziz Bey ve yanında yer alan diğer belediye başkanları ne yapar?
Aziz Bey'le hareket eden mevcut başkanların tamamına yakınının 2019 yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilmeyeceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bunun farkında olan başkanların kendilerini aday gösterecek yeni parti arayışına giriştiği iddia edildi.
Yeniden aday gösterilmeyeceğini düşünen mevcut başkanların, işe iktidar partisinin kapısını çalmakla başladığı, alternatif olarak İP ve DSP'nin etkin isimleriyle temasa geçtiği öne sürüldü. Ortada dolaşan en önemli iddialarından birisi de Aziz Kocaoğlu'nun kendi yanında yer alan belediye başkanlarına, "CHP'nin kazanmaması için elinizden geleni yapın, tüm kozları kullanın" talimatı verdiği yönünde.

ESKİ DOST RAKİP

CHP'nin Foça İlçe eski Başkanı Günal Biçer, bir zamanlar can ciğer kuzu sarması olduğu Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'a karşı rakip olmaya hazırlanıyor. Biçer, "Altı dönemdir bize destek olan, sosyal demokrat belediyeciliği seçen Foça halkına karşı sorumluluğumuzu görmezden gelemeyiz. Foça'yı 'Çantada Keklik" görmektense şapkayı önümüze koyup yanlışlarımızı görmeye, eksiklerimizi düzeltmeye ihtiyacımız var.
Partimde 11 yıl yöneticilik yaptığım güzel ilçem Foça'da yaklaşan yerel seçimler için şahsım olarak değil, arkadaşlarımla birlikte kolektif akılla yalnızca elimizi değil, gövdemizi taşın altına koymaya hazırız" sözleriyle aday adaylığını ilan etti.

ÇANAKKALE'DEN BÜYÜK ZAFERE

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği, "Çanakkale'den Büyük Zafere: Mustafa Kemal Atatürk" isimli Mustafa Başgülşen'in tek kişilik gösterisi ile İzmir'in Kurtuluş Günü sevincine ortak oldu.
Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte açılış konuşmasını yapan İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler, "Bu güzel günde, Cumhuriyet'in kuruluşuna giden yolda Mustafa Kemal Atatürk'e olan vefa borcumuzu ödemek ve İzmirimizin kurtuluş gününe kadar geçen dönemi farklı bir gözle anlatmak istedik.
Bize bu güzel gösteriyi sunan yine bir Balkanlı olan değerli Mustafa Başgülşen'e huzurunuzda teşekkür ederiz. Genç nesillerin her dönemde en büyük kılavuzu yine Mustafa Kemal Atatürk olacaktır" dedi.
Tek kişilik gösterisini sunan Mustafa Başgülşen'in performansı katılımcılar tarafından ilgiyle izlenirken gece hep birlikte söylenen İzmir Marşı ile sona erdi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN