• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Ceketine güvenen değil... YUNUS KARAKAYA Ceketine güvenen değil... yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 05.09.2018, 00:00

Yerel seçimler yaklaşırken aday adayları da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Aday adayları ve olası adayların bu dönemde işleri o kadar kolay değil. Özellikle İzmir'de öyle "Ceketimi koysam kazanırım" dönemi bitti haberiniz ola. Ceketine değil, projelerine güvenen ortaya çıksın. Sokaktaki seçmen öyle bilinçlenmiş ki, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve ekibinden yaka silker duruma gelmiş.
Ceketimi koysam kazanırım, anlayışı sona erdi. Halk, yaşam tarzları üzerinden siyaset yapanları sandığa gömmeye hazır.

FOÇA İÇİN EL ELE VERDİLER

İzmir Foça Belediyesi'nde grubu bulunan partilerin Meclis Üyeleri, geçtiğimiz hafta Gencelli Sahili'nde meydana gelen akaryakıt sızıntısı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.
Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
Geçtiğimiz hafta Yeni Foça Mahallemizin Gencelli bölgesinde henüz belirlenemeyen bir kaynaktan denize sızan akaryakıt nedeniyle meydana gelen kirlilik, bizleri derinden üzmüştür.
Kirlilik, Yeni Foça Gencelli Sahiline ulaştığında derhal konuya el konulmuştur.
Durum, kontrol altına alınarak denize girilen bölge, bariyerlerle çevrilmiştir. Kirlilik içinde kalan bölgede, denize girilmesi engellenmiştir. İlgili kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirliği ile bu talihsiz durumun, halk sağlığına ve denizde yaşayan canlıların sağlığına zarar vermemesi için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

TEMİZLİK TAMAMLANDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre henüz belirlenemeyen bir kaynaktan denize sızan akaryakıtın fuel-oil olduğu tespit edilmiştir.
Yaklaşık 100 kişilik ekiple yapılan temizlik çalışmaları tamamlanmak üzere olup, kirleticinin fuel-oil olduğunun kesinleşmesi ile birlikte kirletici kaynağın ne olduğunun da kısa süre sonra tespit edileceği belirtilmiştir.
Söz konusu durum, kesinlikle bilinmelidir ki yaklaşık 40 kilometrelik bir sahil şeridine sahip ilçemizin, yalnızca 2,5 kilometrelik kıyı alanında meydana gelmiştir. Kirlilik, algılananın aksine Yeni Foça sahilimizin Gencelli bölgesindeki çok küçük bir bölümde meydana gelmiş olup, diğer tüm kıyı alanlarımız, denizimiz ve doğamız, son derece temiz ve halk sağlığı açısından güvenilirdir.

FESTİVAL DAVETİ

Tatilci ve yazlıkçı vatandaşlarımız, Ege turizminin gözde ilçelerinden biri olan Foça'mızda tatillerini sürdürmekte ve denize girmenin keyfini yaşamaktadır. Ülkemizdeki 16 Özel Çevre Koruma Bölgesi'nden biri olan Foça, en güzel deniz ve iklimi ile her zaman ve bu sonbahar aylarında da tüm güzelliklerini bizlere sunacaktır.
Böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için ilgili kurum ve kuruluşlarca her türlü tedbirin alınması ve denetimlerin sürekli hale getirilip sıkılaştırılmasının takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.
Bu vesile ile tüm halkımızı, 10- 11-12 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan 11'inci Uluslararası Foça Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali'ne davet ediyoruz.
Foça'mıza geçmiş olsun.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN