• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AK Partili Dağ: 'un içindeki referansı kim?

Genel Başkan Yardımcısı ve , 'nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin değerlendirmede bulundu. FETÖ iltisakı nedeniyle tutuklanan Başkanı konusunda 'li yöneticilerin kaçak dövüşmeye çalıştığını vurgulayan Dağ, "Cevaplanması gereken tek ve net bir soru bulunmaktadır. Urla Belediye Başkanı'nın CHP içindeki referansı kim ya da kimlerdir?" dedi.

AK Partili Dağ: Burak Oğuz'un CHP içindeki referansı kim?

24.01.2020, 12:18 Güncelleme Tarihi: 24.01.2020, 12:27

FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları sürerken, CHP Konak eski ilçe Başkanı Aytekin Tusla, katıldığı bir televizyon programında, FETÖ'den tutuklanan CHP'li Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz'un daha önce de aday adayı olduğunu, fakat FETÖ ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle adaylığının reddedildiğini açıkladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da bu açıklamalara ilişkin değerlendirmede bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ

Dağ, "Masumiyet karinesine saygı duyduğumuz ve olay yargıya intikal ettiği için bu meseleye siyaseten yorum yapmamaya özen gösterdik. Ancak söz konusu ithamların delillendirilmesi, CHP'nin baştan itibaren inkarcı ve manipülatif tavır sergilemesi, kamuoyunu aydınlatmak adına bazı soruları sormamızı zorunlu kılmaktadır. Biz de bu zorunluluk dolayısıyla geçtiğimiz hafta CHP'ye, tutuklanan Urla Belediye Başkanı'na kimin referans olduğuna dair bir soru yönelttik. Hemen ardından CHP'li bir siyasetçi 'Burak Oğuz 2011 yılında milletvekili adayı olmak istedi, FETÖ ile ilişkileri nedeniyle engel olduk' şeklinde bir açıklama yaptı" dedi.'SESSİZLİĞE BÜRÜNÜP OLAYI GÖRMEZLİKTEN GELİYOR'
Adaylık süreci FETÖ ile ilişkili olması nedeniyle engellenen bir kişinin daha sonra nasıl olup da belediye başkan adayı yapıldığı sorusuna vurgu yapan Dağ, "2011 ve 2014'te bu şahsın adaylıkları reddedilirken, neden CHP tarafından 2019'da belediye başkan adayı yapılmıştır? Hukuki süreci devam eden bir meselede yargıyı yönlendirici bir tavır takınmaktan yana değiliz. Fakat bu şahsın siyaseten aday yapılmaması için yeterli FETÖ ilişkileri de bilinmektedir. Burada, CHP içerisinde yerleşmiş bir oluşum, daha önce adaylığı reddedilen bir kişiye 2019'da referans olarak Belediye Başkanı olmasını sağladığı çok açıktır. CHP'li yöneticiler, çarpıtma ve kaçamak söylemler yerine, Urla Belediye Başkanı'na kimin referans olduğu sorusuna şeffaf bir şekilde cevap vermelidirler.Bu konuda CHP'li siyasetçiler ya FETÖ ile ilgili kendi ezberlerini tekrarlamak suretiyle bu olayı tartışmaktan kaçıyor, ya da sessizliğe bürünüp olayı görmezlikten geliyor. Günlerdir 'FETÖ'nün siyasi ayağı' diyerek suni gündem oluşturmaya çalışanlar için bir fırsat; eğer dertleri bağcıyı dövmek değil de üzüm yemekse, FETÖ ilişkisi nedeniyle yargılanan bir CHP'li siyasetçiye kimin referans olduğunu açıklamalıdırlar. Bu sorunun cevabı FETÖ'nün CHP'deki siyasi ayağının deşifre olmasına vesile olacaktır" ifadelerini kullandı.Konunun örtbas edilemeyecek kadar ciddi bir mesele olduğunu dile getiren Dağ, "CHP üst yönetimi FETÖ iltisaklı bir şahsın belediye başkanı yapılması meselesinin üzerini kapatmaya çalışmaktadır. Olayları çarpıtmak veya sessiz kalmak kamuoyunu tatmin etmemektedir. CHP tabanında da bu şahsın referansının kimler olduğu, FETÖ'nün CHP'deki siyasi ayağının neden ortaya çıkarılmadığını ve bu konunun neden örtbas edilmeye çalışıldığını soran kişiler olduğunu tahmin etmek zor değil. Elbette CHP içinde, FETÖ ile birlikte hareket eden ekipten rahatsızlık duyan ve bu durumu içine sindiremeyenler bulunmaktadır. Fakat CHP yönetiminin, bu konunun üzerine giderek siyasi ayağı deşifre etmek yerine olayı kapatmaya çalışması, farklı soruların akıllara gelmesine sebep olmaktadır. Halbuki cevaplanması gereken tek ve net bir soru bulunmaktadır. Urla Belediye Başkanı'nın CHP içindeki referansı kim ya da kimlerdir?" dedi.

CHP’nin Oğuz savunması çöktü Başkan Erdoğan’dan CHP’ye İbrahim Burak Oğuz’lu FETÖ göndermesi: "Daha neleri çıkacak" CHP’li Burak Oğuz FETÖ'nün mahrem imamıyla ABD'ye gitmiş CHP’li Burak Oğuz sohbet hocasıymış CHP'li eski Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz'un iddianamesinde şok FETÖ detayları! Urla Belediyesi eski Başkanı Burak Oğuz, FETÖ elebaşının elini öpmeye gitmiş Urla Belediyesi eski Başkanı Oğuz, 'terör örgütü üyeliği'nden yargılanacak CHP'li Tunç Soyer, FETÖ'den tutuklu Burak Oğuz'u ziyaret etti

AK Partili Dağ: Burak Oğuz'un CHP içindeki referansı kim? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.