• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Dünya değişmiş fuar mı değişmeyecek? KAHRAMAN DURAK Dünya değişmiş fuar mı değişmeyecek? Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 08.09.2018, 00:00

Magazin bombalarıyla dolu birkaç hafta geçirdik. Siz Yeni Asır okurları farklı ve ses getiren özel magazin haberlerini okumaya devam edeceksiniz.
İzmir sosyetesi ile ilgili uzunca bir süredir haber yapmıyordum ama öyle bir fısıltı geldi ki kulağıma haberini de yapacağım ancak buradan ipuçlarını vereceğim sizlere, ilerleyen günlerde de isim isim okuyacaksınız.
Bir başka magazin bombası ise İzmirli çok ünlü bir oyuncu hakkında.
Kardeşi cezaevinde ve iddialara göre bu ünlü isim kardeşine hiç destek olmamış. Yazılı belgeler elimde.
Onu da ilerleyen günlerde okuyacaksınız.
Yıllar önce ünlü sanatçı Nurseli İdiz'in Alaçatı'da haberini yapmıştım. Şimdi öğrendim ki bu çok kıymetli sanatçımız emekli oluyormuş. İzmir Enternasyonel Fuarı 87'nci kez kapılarını açtı.
"Nerede o eski fuarlar" diyorlar ama değişim kaçınılmaz, farklılaşan eğlence kültürünün yine en gözde isimleri 87 yıldır değişmeyen adres İzmir Fuarı'nda...

BEN DE UNUTMADIM

Ben Karadenizliyim her yaz ailece Ege tatiline çıkardık. Babam ve annem tatili İzmir Enternasyonel Fuarı'na denk getirirdi. Ben de unutamadım elbette eski fuarları ancak, değişimin de kaçınılmaz olduğunu biliyoruz.
Magazinin kalbi bir ay boyunca İzmir Fuarı'nda atıyordu. Şimdi ise magazinin üç ay boyunca nabzının attığı Çeşme'yi görmezden gelmemek lazım.

ŞÖLEN GİBİ OLACAK

Bir dönem İzmir Enternasyonel Fuar'ı kan kaybediyordu ki imdada Folkart yetişti dersek yanılmış sayılmam herhalde. Mesut Sancak, Folkart ana sponsorluğu ile fuarı canlandırmayı başardı bunu kabul etmek lazım. Fuar şimdi yeni eğlence anlayışı ve sanat dünyasının 21'nci yüz yıl temsilcileriyle dolu dolu.
Sizi bilmem ama ben illaki gideceğim fuara. Makarnamı yer, lunaparka uğrar, ülke pavyonlarını da gezerim. Sonra tiyatrolar, konserler ve sokak gösterileri. Bakalım fuarda neler var. İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde tiyatro şölenleri, Mogambo'da caz serüveni, rock konserleri. Rock müzik konserleri 3 No'lu Hol otoparkında gerçekleşecek.
Mogambo Caz Geceleri'nde bu yıl da ünlü isimler konuk olacak.
Dünya değişti fuar mı değişmeyecek.

PARA İÇİNDE YÜZEN ÜNLÜNÜN KARDEŞİ CEZAEVİNDE

Ben de hoş olmayan konuları yazmak istemem ama magazin figürlerinin kaderinde haber olmak var.
İzmirli çok ünlü kadın oyuncu ses getiren bir evlilik yaptı. Eşi ile birlikte (Eşi de çok ünlü) hemen hemen her gün magazin sayfalarında yer alıyor.
Bu ünlü kadın oyuncunun kardeşi cezaevine girmiş. Uyuşturucu suçu nedeniyle yargılanıyormuş. Hatta ünlü oyuncuya kardeşinin arkadaşları ulaşmış yazmışlar "Abla kardeşinin kabahati yok. Suç üstüne kalacak, yardım et" diye destek istemişler ancak bu ünlü isim ne ses vermiş ne de yardım etmiş. Bu yazdıklarım fısıltı değil belgeli. Bu bomba haber yakında Yeni Asır'da patlar...

NURSELİ İDİZ İZMİR'DE EMEKLİ OLUYOR

İzmir'de emekli oluyor Yıllar önce Alaçatı'da yaptığım Nurseli İdiz haberi ile sanat dünyası sallanmıştı.
Aradan yıllar geçti bu büyük sanatçı var olma mücadelesini kazanmak için elinden geleni yaptı. Kimi zaman olumsuzluk ve şanssızlıklar yaşasa da aslında yaptığım haber sonrası çok iş teklifi geldi. Televizyon dizileri ve tiyatro oyunları.
Benim için çok büyük sanatçıdır onu tartışmam bile. O zaman da bir televizyon kanalına canlı yayına katılmış 'Büyük sanatçıların haberi de büyük olur' demiştim.
Şimdi İdiz, İzmir'de yeni bir hayat için başlangıç yaptı. Ünlü sanatçı, kızı Elif'in yaşadığı Karşıyaka'da emeklilik için harekete geçti. Nurseli İdiz, İzmir'de Sosyal Güvenlik Kurumu Karşıyaka Şubesi'ne giderek emeklilik işlemleri için başvuruda bulunmuş. SGK şube müdürünün odasında yaptığı başvuruda, emekli olabilmesi için bütün şartları yerine getirdiğini öğrenince mutlu olan İdiz, şimdi maaşının bağlanmasını bekliyor. Ama İdiz'in tiyatro sahnelerinden ve sanatından emekli olduğunu sanmasın hiç kimse. Sanata devam.

TARİHE GEÇECEK BİR BOŞANMA DAVASI

İzmir sosyetesi bir dönem yazdığım fısıltılardan çok rahatsız olmuştu.
Haklılar ama herkes işini yapacak elbette.
Benim kulağıma gelen son fısıltı ise çok büyük bir bomba. Türkiye'de boşanma tarihine geçecek bir olay.
Çok çok ünlü İzmirli çift ya boşanma aşamasındalar ya da boşandılar.
Takibe devam ediyorum bundan emin olun. Ama ünlü iş adamının eşine boşanma için teklif ettiği para dudak uçuklatır cinsten.
Tam tamına 50 milyon lira ve gayrimenkuller.
Bekleyelim bakalım kimlermiş göreceğiz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN