• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Alan dertli satan dertli YUNUS KARAKAYA Alan dertli satan dertli yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 18.10.2015, 00:00
Yerel zincirler, Ege Perakende Konferansı için İzmir'de buluştu. Türkiye Perakendeciler Federasyonu ve Retail Türkiye işbirliğiyle Ege PERDER ev sahipliğinde İzmir Kaya Termal Otel'de gerçekleşen konferansa perakendeci, üretici, tedarikçi ve ilgili STK'lardan 600'ün üzerinde birbirinden önemli isim katıldı. Öncelikle bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek ve Ege PERDER Başkanı Vahdet Sarıkaya'yı tebrik ederim.

Yeni Asır'ın medya sponsorluğunu üstlendiği etkinlikte benim moderatörlüğünü yaptığım "Gıda fiyat artışındaki gerçekler" konulu panele ETBİR Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Yücesan, PAKDER Başkanı Hakkı İsmet Aral, TÜMESKOM Başkanı Burhan Er, Metro Toptancı Market Meyve Sebze Kategori Müdürü Birol Ulaşan ve TPF Başkan Yardımcısı Reşat Narman konuşmacı olarak katıldı. Verimli geçen panelde gıda fiyatlarındaki artışın önüne geçilebilmesi için yeterli tarımsal üretimin teşvik edilmesi ve ithalatın olabildiğince azaltılması gerektiği görüşünde birleşildi.

Konuşmacılar üretici ve tüketici arasındaki süreçte maliyetlerin de düşürülmesi gerektiğini belirtti.

Tamer Yentür'e başarılar dilerim

Demokrat Parti İzmir teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yapan Tamer Yentür'e İl Başkanlığı görevine atanmasından dolayı başarılar dilerim. Yentür zor bir görev üstlendiğinin farkında ama onun bu zorluğun da altından kalkacağına inanıyorum.

DP'nin Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın 1 Kasım seçimlerinde 2. Bölge 1. sıradan aday olduğunu da düşünürsek gerçekten de Tamer Yentür ve ekibinin çok çalışması gerekiyor. Güzelbahçe ilçe başkanı Şebnem Demirkıran, 1. Bölge 2. sıra milletvekili adayı Yusuf Bahadır Karakullukçu ve 1. Bölge 3. sıra milletvekili adayı Hasan Emet ile birlikte ziyaretime gelen Tamer Yentür ile uzun uzun sohbet etme fırsatı buldum. O da işinin zorluğunun farkında ama İzmir'in demokrat bir şehir olduğundan, kendisine ve partisine destek çıkacağından emin.

Fatma Afife Gürsoy, projesine sahip çıkılmasını bekliyor

Ayrımcılığa karşı hazırlanan platformlarda geçtiğimiz yıllarda Alman kamuoyunun gündemine oturan Fatma Afife Gürsoy, Filipinler, Malezya ve Endonezya'ya bağlı çoğu Osmanlı'dan kalan 13 sultanlıktan birisi olan Buayan Sultanlığı tarafından Buayan Sultanlığı Prensesi-Almanya Temsilcisi ve Türkiye Büyükelçisi seçildi.

Kısa süre önce kurulan uluslararası Emre Eğitim Kültür Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin (EMREDER) yemeğine katılan Fatma Afife Gürsoy, İzmir'de bir çocuk köyü kurmak için çalışmalara başlamış. Gürsoy, çeşitli sebeplerden dolayı sokakta yaşayan çocukları topluma kazandırmak için böyle bir proje hazırladığını dile getirdi. Gürsoy, "Sokakta yaşayan çocukları, kuracağımız çocuk köyünde meslek sahibi yaparak topluma yararlı bir birey haline getirmek istiyoruz. Ayrıca ailesi tarafından terk edilmiş, çeşitli sebeplerden dolayı yalnız kalmış kadınlarımızı da bu köyde barındırıp sahipsiz çocuklara annelik yapmalarını sağlamak istiyorum. O kadınlar, sahipsiz çocuklarla hem annelik hasretlerini giderecek hem de kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürebilecekler. Bu köyde yaşayanları, unutulmaya yüz tutmuş Türk el sanatları kursları düzenleyerek meslek sahibi yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN