• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Siz neyin derdindesiniz? YUNUS KARAKAYA Siz neyin derdindesiniz? yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 26.06.2018, 00:00

Türkiye bir seçimi daha "Demokrasi"nin zaferiyle geride bıraktı.
Kaybedenlerin her zamanki gibi türlü bahanelerin ardına sığınacağını haftalar önce yazmıştım. Cuma günü ise CHP'de HDP paniğinin başladığını söylemiştim.
Ne diyeyim kendi düşen ağlamasın.
Kaybedenlere sesleniyorum siz neyin derdindesiniz kardeşim? Muharrem İnce bile mağlubiyeti kabul etti. Dünkü basın toplantısında "Bize ulaştırılan tutanaklarla YSK'nın açıkladığı oranlar arasında anlamlı bir farklılık yok. Olan farklılıklar toplam sonucu değiştirecek nitelikte değil.
Seçim sonuçlarını kabul ediyorum" derken, YSK ve devletin ajansı AA'ya çamur atanlara da gerekli cevabı verdi.

SEÇİM SANDIKTA

Sosyal medya üzerinden seçimleri kazandıklarını ilan eden dostlarım demek ki seçim sosyal medya üzerinden kazanılmıyormuş şimdi anladınız mı?
CHP'li dostlarım sosyal medyada değil sandıkta kazanıldığını anlamadığı sürece seçimleri her zaman kaybetmeye mahkum olduklarını anlasınlar artık.
CHP kadroları HDP ile İP'yi Meclis'e taşıma sevdası yerine kendi partilerini düşünselerdi tablo bundan daha farklı olabilirdi.
Ortaya çıkan tablo gösterir ki CHP seçmeni Cumhurbaşkanlığı oylamasında İnce'ye Milletvekili oylamasında ise HDP'ye oy vermiş olup Meclis'e 67 tane terör destekçisini Meclis'e soktu. Atam Mustafa Kemal'in kemiklerini sızlattınız tarih bunu unutmayacak. HDP'nin barajı aşmasında kimin emeği varsa kan testi yaptırsın.

BİR KEZ DAHA ANLADIK

Demokrasi söylemini ağzından düşürmeyen bazı dostlarımın hiç de demokratik olmadığını bu seçimde bir kez daha anladım. Sizin gibi düşünmeyen insanları hor görmekten ya da aşağılamaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?
Milleti okumuş aydın, cahil, şehirli, köylü diye ayıracağınıza önce insan olmaya çalışsanız keşke.

MHP'NİN ZAFERİ

MHP'yi bölüp parçalamaya çalışanların hesapları yine tutmadı. Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP bu seçimlerden de tüm ayak oyunlarına rağmen yine zaferle çıktı. Bu ülke Bahçeli'nin kıymetini bilmeli.
O ki oy kaybına uğrayacağını bile bile millet için, devlet için, bayrak için, vatan için Cumhur İttifakı diyen bir lider.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN