• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Cumhur ‘Terör İttifakı’na karşı YUNUS KARAKAYA Cumhur ‘Terör İttifakı’na karşı yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 20.06.2018, 00:00

Bir tarafta Cumhur İttifakı diğer tarafta sözde Millet İttifakı özde ise bir nevi 'terör ittifakı'. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı karşısında hiçbir varlık gösteremeyeceklerini anlayan Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayları terörden beslenen partilerin ipine sarılır oldu. Tıpkı büyük üstat Necip Fazıl Kısakürek'in söylediği gibi "Bizdeki muhalefet iktidarı düşürme pahasına vatanı düşürmeye razıdır!"

CHP, HDP İLE YAN YANA GELDİ

Cumhur İttifakı ve AK Parti'nin 24 Haziran'da oyunun artması için bölgesinde neredeyse ayak basmadık yer bırakmayan Mahmut Atilla Kaya, sözde Millet İttifakı'na karşı İzmirli seçmenleri bilgilendiriyor.
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim kampanyasını Edirne'de HDP'li Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret ederek başlattığına dikkat çeken Kaya, Atatürk'ün kurduğu CHP ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Muharrem İnce'nin CHP'sinin aynı olmadığını söyledi.
Atatürk'ün kurduğu bir partinin bugün geldiği durumun içler acısı olduğunu ifade eden Kaya, "Bu CHP, Atatürk'ün kurduğu CHP olamaz. Partiyi HDP ile yan yana getirenler, CHP'ye en büyük kötülüğü yapanlardır" dedi.
Kaya, İnce'nin 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'e yönelik sözlerine ilişkin, "Bu ülkenin Afrin kahramanına, bu ülkenin 15 Temmuz kahramanı bir generale 'Senin apoletlerini sökerim' diyor. 24 Haziran'da kim kimin apoletini sökecek göreceğiz. Teröristlerin karşısında sus pus olup, teröristlerle kahramanca mücadele eden komutanları tehdit edenlere cevabı milletimiz verecek" şeklinde konuştu

CHP'Lİ BELEDİYENİN ENGELLİYE VERDİĞİ DEĞER

Önce sizlere CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun engelli STK temsilcileriyle buluşmasında yaptığı konuşmadan bir bölüm aktarmak istiyorum. CHP'nin sosyal demokrat bir parti olduğu için engellilerin sorunlarıyla ilgilenmek zorunda olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, "Engelli kardeşlerimin büyük bir kısmı para değil iş istiyor.
Devletin bunu yaratması lazım.
Yasa çıkmış, yüzde 4 engelliler için kamuda kontenjan ayrılmış. Tamamı dolmuyor. Niye? Sanki ülkede hiç engelli yok, kadrolar boş duruyor.
Buna itiraz etmeniz, kadroyu boş tutan siyasal iktidarı cezalandırmanız lazım" diye konuştu.
Şimdi gelelim CHP'li Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'ın görev yaptığı Foça'ya.
Yani Kemal Bey'in Milletvekili adayı olduğu bölgede yer alan İzmir'in şirin ilçesine.
Fotoğrafa iyi bakın.
Fotoğraftaki kişi kendisi de engelli olan ve kendisi gibi aynı durumda olanları yardımına her zaman koşan İsmet Turgut Tekin. Bu kardeşimiz defalarca Foça Belediyesi'ne sokaklarında temizlik yapılması için müracaat etmiş. Tekin, bakmış belediyeden ne gelen var ne giden, iş başa düştü deyip engelli sandalyesiyle eline bir süpürge alıp sokakları süpürmeye başlamış.
Engelliler haftasında mangalda kül bırakmayanlar sahi şimdi nerde?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN