• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Bayram sonrası neler olacak? YUNUS KARAKAYA Bayram sonrası neler olacak? yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 21.08.2018, 00:00

Öncelikle Kurban Bayramı'nızı kutlamak istiyorum. Önümüzde uzun bir bayram tatili var, politikacılarda sanırım bayramı fırsat bilerek ülkemizi siyasi gerginlikten uzak tutacak mesajlar verir.
Peki bayram sonrası siyasi arenada neler yaşanır?
Sanırım siyasi gündemin bir numaralı konusu yerel seçimlerin erkene alınıp, alınmaması olur. Ancak yapılacak olası erken yerel seçimin AK Parti ve MHP'ye artı puan kazandırırken, suların durulmadığı CHP ve İP'de derin yaralar açacağını düşünüyorum. Çünkü bu iki parti 24 Haziran şokunu üzerinden atamadığı için iç sorunlarla mücadele ediyor.

ERDOĞAN KİMLERİ İŞARET ETTİ

Genelde iktidar olan AK Parti, yerel de de iktidarı hedefliyor. Yerelde de iktidar olmak için AK Partili teşkilatları uyaran Başkan Recep Tayyip Erdoğan, teşkilatları diri tutmak için sık sık uyarı mesajları veriyor. Erdoğan, "Önümüzde mahalli seçimler var. Nerede yanlış yaptık? Bunları değerlendirip düzeltmek ve Mart yerel seçimlerine de böylece girmek durumundayız.
Ancak bu şekilde milletimizin karşısına mesajı aldığımızın huzuruyla, güveniyle, cesaretiyle çıkabiliriz. Değerli arkadaşlar AK Parti'nin müktesebatında böyle bir şey olamaz. Bizi yücelten tevazumuz olmuştur.
Eğer biz bu tevazuyu kaybettiysek işte bu açık net, puan kaybına da neden olmuştur.
En güçlü olduğumuz yerlerde eğer ciddi bir puan kaybı olmuşsa bunu kendi nefsimize soracağız. "Biz hatayı nerede yaptık? Yanlışımız nerede?" Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz, bu hizmetler gerektir. Ama yeterli değildir. Yeterli olan o gönüllere girmektir. Gönüllere girersek bu işi başarmış oluruz. Vatandaşa tepeden bakıyorsak, onlara yeri geldiği zaman....
Kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir sonra kenara koyar" derken kimleri işaret etti acaba?
Erdoğan'ın bu sözleri gösteriyor ki mevcut belediye başkanlarından birçoğu yeni dönemde aday olamayacak

KALE RESTORE EDİLECEK

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Arpaz Kalesi'nin restore edilerek Türk turizmine kazandırılacağını söyledi. Başkan Alıcık, Uç beyim dediği Ali Küçük ile birlikte Turkuvaz Medya Bölge Reklam Koordinatörü Mehmet Candan ve beni bilgilendirdi.
Alıcık, Arpaz Kalesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ile eski günlerine yeniden döneğini söyledi. Kalede son noktaya gelindiğini ifade eden Alıcık, geçmişi 19. yüzyılın başlarına dayanan ve uzun senelerdir terk edilmiş olan Arpaz Kalesi'nin devletin de desteği ile restore edileceğini söyledi. Alıcık, "Kültürümüz ve tarihimiz açısından çok değerli olan bu yapının sahipleri olan Arpaz ailesi bu güne kadar veraset ile ilgili hiçbir işlem yapmamış. Bu konuda biraz sıkıntılar yaşandı. Ama Kültür Vakıfları Genel Müdürlüğü'yle görüşmelerimiz sonuç getirdi. Tek gayemiz geçmişimize, tarihi değerlerimize sahip çıkmak" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN