• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Uyan ey Türk evladı YUNUS KARAKAYA Uyan ey Türk evladı yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 15.08.2018, 00:00

Amerika'nın ve küresel sermayenin ayak oyunlarını fark etmeyen, dolarla yatıp, dolarla kalkanlara karşı "Uyan Türk Evladı! Uyuma uyan dolarla alınmadı bu vatan. Bu toprakların bedelini dedelerimiz kanlarıyla ödedi, unutmayın. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkına varın ve devletimizin yanında yer alın.
Devlet, yangına körükle gidenlere karşı da gerekli tedbirleri almalı ve onları yakın takibe almalı.
Size bir örnek vereyim, mesela Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "dolar ve altınınızı TL'ye çevirin" çağrısına uyarak kuyumculara akın eden vatandaşlar olumsuzlukla karşılaşıyor. Birçok kuyumcu altını bozmak istemiyor, bozsa bile ödemesini yapmak için 2-3 gün sonraya öteleme yapıyor.
Aynı kuyumcu altın almak isteyenleri ise kapıda karşılıyor.
Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği'nin (TAY-DER) bu tür olaylara karşı suç duyurusunda bulunduğunu okumuşsunuzdur.
Dernek yönetiminin, hayatın olağan akışına aykırı derecede parça parça veya toplu döviz alan, ödeme amacı dışında bankalardan yüklü döviz çeken, ticari faaliyetleri dışında yurt dışına yüklü döviz gönderen, ithalat firmaları dahil şirketler, işadamları, iş adamlarının 3. dereceye kadar yakınları, borsacılar, döviz büroları, diğer firmalar ve kişilerin tespit edilmesi gerektiğine dikkat çekmesini de kimse yabana atmasın. Mesela elinde bulunan malını dolar artışını bahane ederek, bugünkü kurdan satanlara ne demelisiniz?

EFSANE BAŞKANA AĞIR SUÇLAMA

Muğla Ören'in efsanevi başkanı Kazım Turan'a ağır suçlama.
Turan, sosyal medya hesabından yaşadığı haksızlığa adeta isyan etti. Kendisi de CHP'li olan Turan, aynı partiden bir başkan tarafından üzerine iftira atıldığını dile getirdi. Turan, "Şahsıma ait kepçemi hapse atan (galiba bir kepçenin hapse atıldığı dünya tarihinde bir ilk) ve beni önce çocuklarımın sonra da vatandaşlarımın önünde KEPÇE HIRSIZI ilan eden başkanı hiçbir zaman unutmayacağım. Partim unuttu. O unutanları da unutmayacağım.
Çocuklarıma bırakacağım en büyük miras olan ONURUMla oynayanları hiçbir zaman UNUTMAYACAĞIM" dedi.

ÇOCUKLARA AYDIN'IN TARİHİNİ TANITIYORLAR

Aydın Efeler Belediyesi, kültür evleri ve yaz okullarında eğitim gören çocuklar için tarih gezileri düzenleyerek Aydın'ın tarihini anlatıyor.
İlçedeki birçok tarihi yapıyı kamulaştırarak kültür ve sanat evi olarak bünyesine kazandıran Efeler Belediyesi, bu merkezlerde eğitim gören çocuklara tarih bilincini aşılıyor. Bu program dahilinde öğrenciler, Çayyüzü ve Gözpınar Şehitlikleri ile Aydın'ın tarihinin dijital ortamda geleceğe aktarıldığı Efeler Kent Belleği Araştırma Merkezi'ni ziyaret ediyorlar.
Efeler Belediyesi Sanat Tarihçisi Fatma Koçak'tan tarihsel bilgiler alan çocuklar hem geziyor hem de öğreniyorlar.
Aydın'ın bilinen tarihinin M.Ö. 4500 yıllarına kadar gittiğini belirten Başkan M.
Mesut Özakcan, "Uygarlıklar Vadisi olarak adlandırılan Büyük Menderes Havzası'nda yer alan Aydın ülkemizin turizm cennetlerinden biridir.
Çocuklarımıza da nasıl bir tarihi zenginliğin içerisinde yaşadıklarını anlatmak istedik" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN