• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Mehteranla sınıra uğurlandılar YUNUS KARAKAYA Mehteranla sınıra uğurlandılar yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 21.02.2018, 00:00

Daha önceki yazılarımda bahsettiğim Fatih Demir ve ekibi, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın katkılarıyla yine alkışlanacak bir hareket yaptı. Uşak Belediyesi ile Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği(UŞAPADER) tarafından Afrin'e ve sınırda kurulan çadır kentlere gönderilmek üzere hazırlanan yardımlar yola çıktı. Mehteran takımıyla yola çıkan Uşak tarhanası askerimize ve bölgenin sivil halkına şifa olacak.
Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli askerler için daha önce sınırda kurban kestiren Başkan Cahan ve desteklerini sık sık bölgeye giderek gösteren UŞAPADER üyeleri bu kez mehter takımıyla yola koyuldu.
Yaklaşık 950 km uzaklıktaki askeri noktalara ve sivil halkın bulunduğu alanlara Uşak'tan moral ve destek götüren Uşaklı aşçılar, ayrıca Özdemirler İlkokulu'nda miniklerin ellerinden çıkan mektupları da Türk askerine ulaştıracak. Birinci sınıf öğrencilerinin masum kalplerinden çıkan ifadeler sınır ötesinde görev yapan Mehmetçiğe teslim edilecek.
Afrin için birlik ve beraberlik vurgusu yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Türkiye'nin zor zamanlardan geçtiğine ve verilen mücadelelerin önemine değindi.
Cahan, "Allah ordumuzu muzaffer eylesin.
Vatanımızı, devletimizi, milletimizi her daim birlik ve bütünlük içerisinde kılsın. Bu savaş ülkemizin bekasını belirlemek, kirli planları sona erdirmek için veriliyor" dedi. Hazırlıkların tamamlanmasıyla UŞAPADER ile Uşak Aşıklar Mehteran Takımı Uşak Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen gösterinin ardından Başkan Nurullah Cahan tarafından yolcu edildi.

VİDANJÖR ÜCRETİ YASAL DEĞİL

Karacasulu 69 yaşındaki İsmet Karamenderes, Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni dize getirdi. İlçeye bağlı Yazır Mahallesi'nde yaşayan 69 yaşındaki Kara menderes, Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (ASKİ) karşı tek başına verdiği hukuk mücadelesini kazanarak binlerce abone için emsal olabilecek bir karar alınmasını sağladı.
Aydın Ses Gazetesi'nde yer alan habere göre mahallesinde kanalizasyon altyapısı olmamasına karşılık su faturalarına yansıyan atık su ücretini ödeyen Karamenderes, fosseptik çukurlarının boşaltılması için kendisinden 76 lira vidanjör ücreti alınması karşısında 19 Nisan 2017'de Karacasu Tüketiciyi Koruma ve Bilinçlendirme Derneği vasıtasıyla Karacasu Tüketici İlçe Hakem Heyetine başvurdu.
Heyet 14 Eylül 2017 tarihli kararla davacı Karamenderes'i haklı bulurken, ASKİ'nin 76 lirayı iade etmesine karar verdi. Bunun üzerine ASKİ, kararın iptali için İsmet Karamenderes'e karşı dava açtı.
İlkokul mezunu olan ve 1989-1999 yılları arasında yaptığı mahalle muhtarlığından kendi isteği ile ayrılan Karamenderes, avukat bile tutmadan kendisine açılan bu davayı tek başına kazandı. Davanın düşmesini de engelleyerek karşı davanın kesin karara bağlanmasını isteyen Karamenderes, binlerce vatandaş için örnek olabilecek nitelikte bir karar çıkmasını sağladı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN