• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Şehrin değerlerine sahip çıkıyor YUNUS KARAKAYA Şehrin değerlerine sahip çıkıyor yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 19.02.2018, 00:00

Nazilli ile ilgili izlenimlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyor.
Bir şehre yatırım sadece hastane, AVM ve otelden ibaret değil. O şehrin değerlerine de sahip çıkmak önemlidir.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'da şehrin değerlerine sahip çıkan bir isim.

'GIDI GIDI TRENİ'

"Gıdı Gıdı" treninin Nazilli tarihinde önemli bir yeri var. Mustafa Kemal Atatürk'ü bile taşıyan "Gıdı Gıdı" treni eski Sümerbank Basma Fabrikası'na işçi taşımak için şehir içine döşenen hatta çalışan, çıkardığı sesten dolayı da halk arasında "Gıdı Gıdı" olarak adlandırılmış.
Nazilli Belediye Başkanı Alıcık, Adnan Menderes Üniversitesi ve TCDD işbirliği yaparak lokomotifi ve vagonu yenileyerek Gıdı Gıdı Treni'ni, hizmete sokmuş.
Ziyaretim sırasında hem Gıdı Gıdı ile hem de trenin son makinistliğini yapan Necati Vanlıyız ile tanıştım.

TÜRBELER YENİLENDİ

Uşşâkî Tarikatı Şeyhlerinden Mehmet Zühdi Efendi ve ailesinin istirahat ettiği 'yeşil türbe' nin duvarlarında, rutubet ve nemden dolayı yer yer bozulmalar meydana gelmesi üzerine Haluk Başkan duruma el atmış. Nazilli Belediyesi'nin girişimleriyle Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan onay alarak Nazilli Belediyesi, 202 yıllık tarihi yapıyı aslına uygun şekilde restore etti. Nazilli Belediyesi, Sinan Dede türbesini de yeniden restore ederen tarihine ve kültürüne sahip çıktığını bir kez daha göstermiş.

KAFAYA DİKİŞ OLAYI

Nazilli Belediyespor'un Başkan Haluk Alıcık'ın hayatında önemli bir yeri var. Öyle ki kafası yarılan futbolcunun dikiş atabilecek kadarda heyecanlı ve fedakâr bir isim başkan Alıcık. 2016 yılında oynanan Sivas Belediye spor maçında kafasında yarık oluşan Mehmet Ersavaş'a attığı dikiş ile günün konusu haline gelmiş.
Unutmadan söyleyeyim Haluk başkan eski bir sağlıkçı.

HOBİLERİ

Renkli bir kişiliğe sahip olan Başkan Alıcık'ın ilginç hobileri de var. Makam odasının arkada tarafında oluşturduğu Akvaryumlar Alıcı'nın günlük stresi attığı bir mekan gibi.
Burada yetiştirdiği balıkların yavrularını akvaryum meraklılarına hediye eden Haluk Başkan'ın bir diğer merakı ise güvercinler ve keklikler. Yıldırım Demirören Spor Kompleksinde Güvercinler ve keklikler için özel bir kümes yaptıran Başkan Haluk Alıcık onları kendi elleriyle beslemekten büyük keyif alıyor.
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çercioğlu, Liseden sınıf arkadaşı olan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'a "Vicdansız" demiş. Çerçioğlu, "Senin Nazilli'de yapmadığın, beceremediğin hizmetleri biz yaptık" diye konuşmuş.
Ama Özlem Hanım Nazilliler sizin gibi hiç düşünmüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelerine hizmet getirmediğinden dert yanıyor. Bu arada Özlem Çerçioğlu, kendisi hakkındaki iddialar için savunma yapmaya hazırlansa daha iyi olur. Bir gece ansızın sizin kapınızı da çalabilirler.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN