• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
CHP’li başkandan büyük saygısızlık YUNUS KARAKAYA CHP’li başkandan büyük saygısızlık yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 15.02.2018, 00:00

Kardeşim bu ülkenin birliği ve bütünlüğü için şehit olanlara saygısızlığın boyu her geçen gün hat safhaya ulaşıyor. Bakıyorsun bir avukat çıkıyor, şehidin emekli maaşına haciz koyuyor, bir bakıyorsun kendini bilmez bir halk otobüsü şoförü şehit annesine hakaret ediyor.
Biliyorsunuz TSK Afrin'deki terör odaklarına yönelik olarak "Zeytin Dalı Operasyonunu" sürdürüyor. Bu operasyonlar sırasında alınan şehit haberleri Türk Milleti'ni derinden yaralıyor. Ancak bir okuyucumuzun gönderdiği görüntü beni derinden yaraladı.
Görüntü şehit haberlerinin ardı ardına geldiği Cumartesi günü Edremit Belediyesi'nin Akçay tesislerinde çekilmiş. Balıkesir CHP Milletvekili Mehmet Tüm, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit'in CHP'li Meclis üyeleri, Belediyesi Başkan yardımcıları, Balıkesir CHP eski il başkanı Ender Biçki, bir kısım STK oda başkanları parti üyeleri ve deveciler var. Deve güreşleri yağmur dolasıyla iptal edilmesine ve şehit haberlerinin birbiri ardına gelmesine rağmen beyler keyiflerinden gram taviz vermemişler. Gelsin içkiler, çalsın sazlar, Mehmetçik şehit olmuş kimin umurunda.
Türkiye'yi derinden etkileyen şehit haberlerinin ardından 'böyle günde eğlence olur mu?' diye sormaktan kendimi alamıyorum. Derdim sizin içkiniz değil, aksırıncaya, tıksırıncaya kadar için, benim derdim şehitlere biraz daha saygı.

Teşekkürler Bereket

Türkiye Taekwondo Federasyonu Büyükler Milli Takım Antrenörü, Türkiye KıcK Boks Federasyonu Milli hakem ve antrenörü Ahmet Bereket'in başkanlığını yaptığı dernek şehit yakınları ve gazilere ücretsiz hizmet vermeye başladı.
Bereket, "Bu cennet vatan için canını seve seve canını feda eden şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak bizim görevimiz" dedi. İçteki vatan hainleriyle birlikte neredeyse bütün dünyanın ülkemize saldırdığı bu dönemde bu davranışından dolayı Ahmet Bereket'i tebrik ederim.

DEÜ hayatını kaybeden öğrencilerini andı

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin trafik kazasında hayatını kaybeden öğrencileri Enes Yayla, İbrahim Kal ve Yasin Malgaç ile soba zehirlenmesinden hayatını kaybeden Adalet Meslek Yüksek Okulu Öğrencisi Berkay Yapucu, Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen törenle anıldı. Törene, DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, İzmir Baro Başkanı Av. Aydın Özcan, Genel Sekreter Yrd.
Doç. Dr. Recep Yiğit, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alp, Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Oğuz Şimşek, fakülte dekanları, dekan yardımcıları, meslek yüksekokullarının müdürleri, Yayla, Kal, Malgaç ailelerinin yanı sıra kazada yaralanan Sefa Şahin'in ailesi, arkadaşları, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN