• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Seçmenin oyu çantada keklik değil YUNUS KARAKAYA Seçmenin oyu çantada keklik değil yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 07.06.2018, 00:00

Zaman zaman çeşitli şehirlere giderek 24 Haziran öncesinde seçmenlerin nabzını şöyle bir yoklayayım dedim. Tabii İzmir'in sokaklarını da ihmal etmedim, oralarda da çeşitli vesilelerle seçmenle sohbet etme imkanı buldum. Anladım ki, seçmenin oyu çantada keklik değil.
'Çantada keklik görülmesi' sözünün, gayet kolay ve mümkün olan bir şeyin elde edilmiş varsayılması anlamına gelen bir deyim olduğunu hatırlatarak yazıma devam etmek istiyorum.
Listelerde seçilebilecek yerde olanlar "Vekillik garanti neden çalışayım", Seçilemeyecek yerde olanlar ise "Nasıl olsa seçilemeyeceğim neden çalışayım" düşüncesiyle hareket ediyor adeta.
Hele hele seçim çalışmalarını 'şov' alanı sanan adaylar var ki inanın kendilerini çok komik duruma düşürüyorlar.
Fırına girenin ekmek yapmaya, ayakkabı boyacısını görenin ayakkabı boyamaya, dönerciye girenin döner ustası olmaya heves etmeleri yok mu beni bitiriyor.
Sanki bu adaylar uzaydan gelmiş, ilk defa fırıncı, ayakkabı boyacısı, dönerci görmüş gibi poz veriyorlar ki suratlarından samimiyetsizlik akıyor. Sayın vekil adayları, bölgenizde partiniz için ne yaptınız, millet için ne yapacaksınız bana onu anlatın.
Bir de tepeden inme adaylar var ki, partinin yükünü sırtlayan bir şekilde listede kendine yer bulmuş diğer adaylara öyle bir tepeden bakıyorlar ki sormayın gitsin. Maşallah burunlarından kıl aldırmıyorlar.
Ve son olarak şunu söyleyebilirim;
Burnundan kıl aldırmayanların başı çooooooooooook ağrır...

ŞAHİN'E YOĞUN İLGİ

MHP İzmir teşkilatının uzun süre yükünü çeken isimlerinden olan Selahattin Şahin geçtiğimiz günlerde ziyaretime geldi. Ziyaretinden dolayı kendisine çok teşekkür ederim.
Şahin'i yıllardır tanırım partinin emektar isimlerinden biridir. 24 Haziran sonrası kendisini mecliste görürüz inşallah.
Ziyareti sırasında kendisiyle seçim çalışmaları üzerine bir sohbet yaptım. Disiplinli bin seçim çalışması sürdürdüğünü dile getiren Şahin, yaptığı çalışmalar sırasında MHP ve Cumhur ittifakına yoğun ilgi gösterildiğinin altını çizerek, Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim vaatlerini anlattığını söyledi.
Yepyeni bir sayfa açmak için yola çıktığını ifade eden Şahin, "Ülkemizin önünde yepyeni bir sayfa açma vakti geldi. Ben hizmetkar olmak için yola çıkıyorum. Yarınlardan emin olmamız için güzel günlere hep birlikte kavuşmak için yüreğimi ortaya koyuyorum. O umut, daha güzel bir Türkiye ve daha güzel bir dünya umududur. O umut, Şehit kardeşim Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun umududur.
O umut, tarlasına alın teri ekenlerin umududur" diye konuştu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN