• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
O manşetleri unutmadık YUNUS KARAKAYA O manşetleri unutmadık yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 11.07.2018, 00:00

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti. Erdoğan'ın yeminiyle birlikte, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı.
Gerçi CHP ve avanesi yemin töreninde Türk milletine saygısızlık yaptı, Erdoğan salona girdiğinde ayağa kalkmadı. Zaten CHP'liler her seçimde nakavt ola ola ayağa kalkacak halleri bile kalmadı ama neyse biz esas konumuza dönelim.
Erdoğan yemin ederken ve bakanlar kurulu açıklamasında bulunurken, gözümün önüne yıllar önce gazetelerin "Muhtar bile olamaz" şeklinde attığı manşetler geldi. "Muhtar bile olamaz" denilen Recep Tayyip Erdoğan'a bu millet önce milletvekili, ardından başbakan sonra da Cumhurbaşkanı görevini verdi. Ve son olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı olarak sizin muhtar bile olamaz dediğiniz o ismi seçti.

"MUHTAR BİLE OLAMAZ" DEDİLER

Bildiğiniz gibi Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde şiir okuduğu gerekçesiyle hapis cezası almıştı.
Erdoğan'ın aldığı cezayı manşetine taşıyan Hürriyet Gazetesi de dönemin Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'ün talimatıyla Erdoğan için "muhtar bile olamaz" manşetini atmıştı.
Ertuğrul Özkök'ün başında olduğu Hürriyet'in yıllar önce muhtar bile olamaz dediği Tayyip Erdoğan, girdiği tüm seçimleri kazandı.

İŞİN EHLİNE VERMEK

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne resmen geçilmesinin ardından tüm gözler bakanlar kurulunda kimlerin yer alacağına çevrildi. Merakla beklenen yeni kabine belli oldu. Erdoğan, yeni sistemin Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. Bakanlar Kurulu'nda ilk kez milletvekili olmayan isimler yer aldı. Erdoğan bakanlar kurulunu oluştururken işi ehline vermeye büyük özen göstermiş.
Gerçi bazı isimler üzerinde sosyal medya üzerinden algı operasyonu yapılıyor ama siz bunlara inanmayın.

BEKİR PAKDEMİRLİ

Eski bakan Ekrem Pakdemirli'nin küçük oğlu Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı oldu. Allah utandırmasın. Kendisinin babasından aldığı hizmet bayrağını daha yukarılara taşıyacağını umut ediyorum...

BAŞKAN KAYDA'YI KUTLAMAK GEREK

Salihli Belediyesi tarafından yapılan Gümüşçayı Rekreasyon Alanı 'Masal Ormanı'nı yerinde görünce Belediye Başkanı Zeki Kayda'yı bir kez daha tebrik etmek istedim.
Abim Alirıza Karakaya'nın torunu yeğenim Mehmet'in biricik oğlu Ali Arda'nın sünnetine katıldım. Sünnet düğünü Gümüşçayı rekreasyon alnında yapıldığı için Masal Ormanı'nı yakından görme fırsatı buldum. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen projelerden olan Masal Ormanı Parkı 38 dönümlük arazi üzerine kurulmuş. Proje, Başkan Kayda'nın en çok önemsediğim projelerinden. Masal kahramanları, her yaş grubuna ait oyun grupları, atlı karınca, eğlence duvarı ve eğitsel masallar, çeşitli etkinlik alanları, çocukların eğlenip öğrenebileceği masal etkinlik ve oyun alanları, gençler için adrenalin parkuru, kafe, amfi ve seyir terasları ile Masal Ormanı Parkı 7'den 77'ye her yaştan vatandaşa hitap ediyor...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN