• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Bayraklı’da 22 bin sokak hayvanı bakımdan geçti ERKİN USMAN Bayraklı’da 22 bin sokak hayvanı bakımdan geçti Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 26.06.2018, 00:00

Bayraklı Belediyesi hayvan sağlığı ve korunma ihtiyaçları konusunda yürüttüğü çalışmalar kapsamında 22 bin 440 sokak hayvanının yaşamına dokundu.
Modern rehabilitasyon merkezinde bir çok işlem gerçekleştirilirken, can dostlar tedavileri ve bakımları tamamlandıktan sonra yönetmelik gereği yaşam alanlarına geri bırakılıyor.

295'İ SAHİPLENDİRİLDİ

Sahipsiz hayvanlara ilişkin aşılama, kısırlaştırma küpeleme ve sahiplendirme faaliyetlerini yürüten Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi ile birlikte daha fazla sahipli ve sahipsiz hayvanın bakımlarını üstlenme imkanını buldu. İlçe sınırları içinde başıboş hayvanların aşılama, kısırlaştırma küpeleme gibi işlemlerinin yanı sıra salgın hayvan hastalıkları ile mücadele ederek aşı, muayene, tedavilerini yapan veteriner hekimler, 2014 -2018 yılı mayıs ayına kadar 2 bin 912 kuduz aşısı, 2 bin 383 kısırlaştırma, 6 bin 429 şikayet değerlendirirken, 10 bin 421 hayvana ise yerinde müdahale yaparak toplamda 22 bin 145 hayvanın daha sağlıklı bir yaşam sürmesine katkı sağladı.
Ayrıca yeni nesillere hayvan sevgisini aşılamak için ilk ve ortaokul öğrencilerine 109 eğitim semineri düzenlendi.
295 sahipsiz hayvan da sahiplendirildi.

BALKAN TÜRKLERİNDEN ACI VE TATLI HATIRALAR

Kemal Vatan, Balkan Türklerinin yetiştirdiği çalışkan, dikkatli, milli sorumluluk duygusu yüksek, teşkilatçı, üretken ve bir o kadar da alçak gönüllü insanlarımızın önde gelenlerinden biri. Sahip olduğu bu vasıfları ile çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Makedonya'dan Türkiye'ye değişik meslek gruplarındaki her seviyeden insanla sağlıklı ilişkiler kurarak gerçekleştirdiği çalışmaları, hizmetleri ve kazandığı hayat tecrübesini, yazdığı hatıratında okuyucuyla açık yüreklilikle paylaşmaktadır. Kemal Vatan'ın ömür boyu yaşadığı acılar, ayrılıklar ve hüzünlerle birlikte heyecanlar, sevinçler, mutluluklar ve bahtiyarlıklar da sayfalar arasında birbiriyle iç içe yer almaktadır.
Böylece, Rumeli'nin sosyal ve kültürel yönden zengin ve bir o kadar ıstıraplı dünyasından Türkiye'nin farklı şehirlerine savrulan ve çalışıp çabalayarak milletvekilliğine kadar yükselen bir hayat hikayesinin samimi atmosferinde bulmaktadır, okuyucu kendisini. Hatıraların Makedonya'da geçen bölümünde, Balkan Türklerinin son yüzyıldaki hayatını canlı tablolar halinde gözler önüne sermektedir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN