• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Dizilerden ne öğrendik? HAKAN URGANCI Dizilerden ne öğrendik? hakan.urganci@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 22.04.2018, 00:00

Jet Sosyete: Seyirci genelde aynı komedi formülünü ister. Tanıdık oyuncuları aynı rollerde görmek isteyebilir. Ama bu kadarı da olmaz!
Çağlar Çorumlu gibi son yılların komedi devine bile güldürememek için özel çaba göstermek gerekir. Gülse Birsel acaba bu dizisinde bütün komik replikleri kendisine yazdığı için mi sadece onun bulunduğu sahnelerde gülebiliyoruz?

Çukur: Babanın çocuğuna verdiği onay, hayati öneme sahiptir. Babalarının görmezden geldiği, burun kıvırdığı Selim ve Nazım, babasının hiç tanımadığı Vartolu, ileride ailelerini yok etme pahasına bu onayın peşine düşerler. Psikopatlığın ve felaketlerin yegane kaynağı, babanın senin varlığını yok sayma ısrarıdır.

Ufak Tefek Cinayetler: Doktor Oya gibi mağdur bir melek de olsan (ki bizim millet mağdura sempati duyar), enayilik derecesinde bir etik anlayışı, değil hayatındaki insanları, hayranlarını bile öfkelendirir. Gerekirse kötü ol, ama enayi olma! Kötülüğü affeden çıkabilir, ama enayiyi öz anası olsa eldivenle sever.

Şahsiyet: Sonunda hepsini unutacaksan, her tür kötülüğü yapabilirsin. Seri katile bile bağlayabilirsin. İyi de, eğer sonunda hepsini unutacaksam; yapmışım yapmamışım, ne fark eder?

​Mehmed Bir Cihan Fatihi: Muhteşem Yüzyıl serisinden nemalanmak isteyen yeni bir seri. Ne Muhteşem Yüzyıl'ın akıllı kadınlarına ve entrikasına sahip, ne Diriliş Ertuğrul'un popülaritesine...
Padişah rolüne Kenan İmirzalioğlu gibi bir aslanı da oturtsan, veziri Çetin Tekindor da yapsan, bolca savaş sahnesi de koysan, bir yavanlık, bir olmamışlık var. Güçlü kadın karakter koymazsan bu devirde saray dizisi çekilmiyor. Koy bakalım Ufak Tefek Cinayetler'deki Merve'yi o saraya, ne oluyor?

HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI

İzmir'in Işıltılı Replikler Grubu, bu yıl da bir sosyal sorumluluk projesi olarak klasik bir oyunu sahneye koydu. Topluluğun KİTVAK ve EGEÇEV yararına oynadığı Hisseli Harikalar Kumpanyası müzikalini, her yıl olduğu gibi Vedat Murat Güzel başarıyla gruba uyarlayıp sahneye koydu. Bununla yetinmedi, başat rollerinden birini oynadı. Oyunda, İzmir'in tanınmış simalarının oynaması bir yana, Son Dakika Band müzik grubu, sirk gösterileri için de özel bir ekip sahne aldı. Son anda gelen bir talep üzerine, ben de küçük bir rolde, nikah memuru olarak izleyici karşısına çıktım. Ne yalan söyleyeyim, role biraz girdiğim için azıcık da doğaçlama yaptım. Bu yüzden rol arkadaşlarımı biraz zorlamış olabilirim.
Kusura bakmasınlar. Onları üçüncü oyunda izlediğim ve artık amatör kategorisinde düşünmediğim için repliklerimde biraz özgür davranmış olabilirim. Hepsi çok başarılıydı, yüreklerine sağlık...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN