• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Ağacın iyisi gözünden yiğidin iyisi sözünden belli olur YUNUS KARAKAYA Ağacın iyisi gözünden yiğidin iyisi sözünden belli olur yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 07.05.2015, 00:00
Ağacın iyisi kendi özünden, yiğidin iyisi ise kendi sözünden belli olur. Yiğit insan doğru konuşur, dürüst konuşur ve insanlık için konuşur.
Ama muhalefet partilerinin genel başkanları ve milletvekili adaylarına bakıyorum, seçim meydanlarında bir oy uğruna bol keseden atıp duruyorlar. Ama bunların ne kadarına inanılır o tartışılır. Türkiye'yi zamanında bu tür söylemlerle kandıranların şimdilerde ne durumda olduğunu ve ülkeyi ekonomik çıkmaza soktuğunu eskiler çok iyi bilir.

NEDEN OLMASIN?
Biliyorsunuz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "5 milyon vatandaş borç batağında. Bir kısmı cezaevine girdi, bazıları sırada bekliyor. Bu vatandaşların faiz borçlarının yüzde 80'ini sileceğim" demişti. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım güzel bir cevap verdi. Binali Bey, "Kemal Bey seçimlerden önce bu vaadinin bir bölümünü gerçekleştirebilir. Türkiye'nin önemli bankalarından biri CHP'nin, mesela CHP Genel Başkanı olarak Kemal Kılıçdaroğlu, o bankadan kredi kullanacak vatandaşların faiz borçlarının yüzde 80'lik kısmını sildirerek seçim vaatlerinde ne kadar ciddi oluduğunu gösterebilir" dedi. Aslında Binali Bey'in önerisi hiç de fena değil.

OKTAY VURAL'A GÖSTERİLEN TEPKİ
Partisinin seçim çalışmalarını yürütmek üzere İzmir'de bulunan MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Adayı Oktay Vural şok bir soruyla karşı karşıya kaldı. Vural bir vatandaşın "Memleket neresi?" sorusu üzerine "İzmirliyim. Siz nerelisiniz?" cevabını verdi. Vatandaşın "Ben Afyon Dinarlı'yım. Memleketim sorulduğu zaman hemen cevap veririm" demesine sinirlenen Vural, "Diyarbakır doğumluyum. Nüfusum Siirt'te. Türk milliyetçisiyim" dedi.
O vatandaşın esas tepkisi aslında Alparslan Türkeş dönemindeki MHP'nin çizgisinden çıkmasınaydı. Bunu da aldığı bu yanıtlardan tatmin olmayan vatandaşın, "MHP çizgisinden çıktı. Bıyıklarımızı kestirdiniz. MHP eskisi gibi değil. Kuvveti kalmadı. Biz rahmetli Başbuğ'un MHP'sini beğeniyoruz. Haşhaşiler'den bahsettiniz, Amerika'daki adamdan bahsettiniz, Cumhurbaşkanı'na laf ettiniz, Başbakan'a laf ettiniz, HDP'ye laf ettiniz. Neden biz Başbuğumuzdan konuşmuyoruz?" demesi Oktay Vural'ı oldukça sinirlendirdi. Ama aslına o vatandaşın diline gelen sözler bugün birçok MHP'linin kalbinden geçen ama "Parti zarar görmesin susalım" diyenlerin de tasdiklediği bir söylemdi. Yaşanan olayı paylaştığım MHP'li bir dostumun: "Olacağı buydu. Beklenen olaylar bunlar. MHP'yi İzmir'de de bitirdiler" şeklindeki tepkisi benim haklı olduğumun bir göstergesi değil mi?

Patronlar ASKON'da konuşacak


Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. "PATRONLAR KONUŞUYOR 2015" panelinin bu seneki konusu "Üreten Türkiye'ye doğru". 9 Mayıs Cumartesi günü Tepekule Kongre Merkezi'nde yapılacak olan panelin konukları ise ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş. Bu arada panele katılımın ücretsiz olduğunu da söyleyeyim.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN