YUNUS KARAKAYA TÜM YAZARLAR
Ne değişti?
19.6.2017 | Arşiv

Ne değişti?

yunus.karakaya@yeniasir.com.tr

Biliyorsunuz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından "Adalet" yürüyüşü başlattı.
Bu yürüyüş bazı kesimlerden destek görürken, siyasiler, iş dünyası ve vatandaşların birçoğu tarafından tepki ile karşılandı.
Şimdi "adalet" için sokaklara dökülen sosyal demokrat arkadaşlar, mesela halkın oyuyla seçilerek TBMM'ye giren Merve Kavakçı'nın milletvekilliği düşürüldüğü zaman nerelerdeydi?
Refah Partisi çeşitli bahanelerle kapatılırken niçin sokaklara çıkıp "adalet "diye meydanlara inmediler?
Hatırlıyorsunuz değil mi o zamanlar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) olan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te bir şiir okudu diye hapse atılmıştı.
Hatta gazeteler "Siyasi hayatı bitti. Muhtar bile olamaz" diye manşetler atmıştı.
O zamanlar nerelerdeydiniz beyler?

BİR KARAR VERİN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir söylediği diğer söylediğine neden tutmuyor anlamadım.
Biliyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı FETÖ davasından tutuklanmıştı. Ama daha sonra Damat Ömer Faruk Kavurmacı'yı mahkeme sağlık sorunları sebebiyle tahliye etmişti.
İşte o zaman CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Damatlar serbest bırakılıyor.
Parası olan, dayısı olan serbest bırakılıyor. Gariban olan, içeride kalıyor. Onlar, niye serbest bırakılmıyor? Çünkü kayınpederleri, kayınpeder değil. Dayıları, paraları yok.
Parası olanın, kayınpederi olanın serbest bırakıldığı bir ortamda, adaleti sağlayamazsınız" demişti.
Ancak FETÖ/PDY'nin işadamları yapılanması TUSKON'a yönelik düzenlenen operasyonda tutuklanan ve ardından tartışmalı bir şekilde serbest bırakılan işadamı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında yeniden tutuklama kararı çıktı Ama CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce yaptığı açıklamanın tam zıddı bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Bu kararı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Yargıda çifte standart olmamalı. Asıl olan tutuksuz yargılamadır" dedi.
Acaba CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, yürüyüş sırasında fazla mı güneşin altında kaldı?

İŞÇİLER DE ADALET İSTİYOR

"Adalet" için yollara düşen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu İzmir Büyükşehir Belediyesi işçilerinin durumundan haberi var mı?
Eğer haberi yoksa yanındaki İzmirli Belediye Başkanlarına bir soruversin.
İzmir Büyükşehir Belediyesinde ilave tediye hakkını isteyen işçilerden 58'inin "performans değerlendirme sistemi" bahanesiyle işten çıkarıldığını, Aziz Kocaoğlu'nun adalet anlayışını birileri Kemal Bey'in kulağına fısıldayıversin.
Çıkarılan işçilerin birçoğu haklarını adalet makamında aramış ve kazanmış tekrar işe dönen kardeşlerimiz olduğunun özellikle altını çizmek isterim.

kalan karakter 1000

ACI GERÇEK ACI GERÇEK

Belediye işçisinin hakkını adalet yolunda araması elbette doğal bir süreç, hayat pahalılığı ve düşük gelir insanları iki kuruşa muhtaç hale getiriyor. üstüne üstlük yapılan sendika sözleşmelerinde kayda değer zam alamayan işçi sadakat ve işe olan özverisini kaybetmiş durumda. taşeronun bittiği söylenen iş yerlerinde belediye işçisi günlük 65 tl brüt ücret alırken, günlük extra gelen işçinin net 100 tl üzerinde çalışıyor olması moral açısından da kişilerin işine olan saygısını ve sahiplenmesini negatif etkilemektedir. tediye ikramiyesi işçilerin kendi adına yarattığı bir kazanç değildir 6772 sayılı kanun ile devlet tarafından verilmiş bir haktır. işçi sadece 5 yıllık geçmiş hakkını talep etmiştir, 10 yıl 20 yıl çalışan kişileri düşünürsek geriye kalan hakları mevcut kuruma kar olarak kalmış projelerde halk için kullanılmıştır. belediye başkanlarının bu konuda işçiyi işten çıkarması değil halk adına, parasını belediye ye bıraktığı için teşekkür etmesi gerekmektedir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.06.2017 13:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.