• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Atatürk’ün konağının hali içler acısı YUNUS KARAKAYA Atatürk’ün konağının hali içler acısı yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 13.04.2018, 00:00

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Foça'yı ziyaretinin 84. yıldönümü dolayısıyla pazartesi günü anma programı düzenlendi. Programa Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun, Kent Konseyi üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubesi Başkanı Şeniz Ararat ve üyeleri, CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım ve üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Buraya kadar her şey normal.
Ama bu arkadaşlar acaba Atatürk'ün Foça'da kaldığı Ağalar Konağı'nın içler acısı halini hiç gördü mü?
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün adını kullanarak hava atıp oy açlığı yapacakları yerde o konağa da bir el atsalar keşke.
CHP'li Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'ın 2016'da açıkladığı Tarihi Yürüyüş Yolu projesi güzergahında yer alan konağın halini görmezlikten gelmesine anlam veremedim doğrusu.

YÜRÜYÜŞ SAMİMİ DEĞİL

MHP'li Foça Belediye Meclis Üyesi Taner Acar, yürüyüşle ilgili olarak Başkan Demirağ'ı seçim telaşının sardığını söyledi. Acar, "Yürüyüşteki karelere bakınca yerel seçimin yaklaştığını gören başkanın son bir umut tekrar Atatürk'ü seçim malzemesi yaptığını düşünüyorum. 15 yıllık yerel yönetimleri boyunca Atatürk'ün adına yakışır bir eser dahi ortaya koyamadıklarını görüyoruz. Üstüne üstlük atamızın Foça'da kaldığı evi bir çalışma ile ayağa kaldıramadılar.
Onun için yerel seçimlere kısa bir süre kala bazı yerlere mesaj niteliğindeki bu yürüyüş, bizlere samimi gelmemektedir, takdir Foça halkınındır" dedi.
Sahi Foça'nın tarihi ve arkeolojik yapısının tanıtımı için 2016'da açıklanan 'Tarihi Yürüyüş Yolu' projesi ne oldu?

KİMSE İLE SORUNUM YOK

Salı günü Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ile ilgili bir yazı kaleme almış, ilçede kulaktan kulağa dolaşan iddialarla ilgili bazı sorular yöneltmiştim. Yazımın ardından Olgun ile telefonda konuştum. Kendisine haksızlık yapıldığı için kırgın olduğunu söyleyen Olgun, "AK Parti'nin hiçbir neferiyle sorunum yok. Oda yönetiminde görev yapan arkadaşların hepsi AK Parti'de görev yapan isimler. İlçemizde AK Parti'nin daha başarılı olması için çalışıyoruz" şeklinde sitemini dile getirdi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN