• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Yanarsa Türkiye yanar YUNUS KARAKAYA Yanarsa Türkiye yanar yunus.karakaya@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 16.05.2018, 00:00

ABD'nin elçiliğini Kudüs'e taşıması üzerine Gazze'de çıkan olaylarda şehit sayısı giderek yükseliyor.
Filistin yanıyor, Filistin ağlıyor tüm dünya susmuş bakıyor. Bu vahşete sözde Müslüman ülkeler sessiz kalırken, yüreği yanan yine Türkiye oldu.
Katliam göz göre göre geliyorum dedi.
Biliyorsunuz ABD Başkanı Trump, 6 Aralık 2017'de, 1948'den bu yana İsrail tarafından işgal edilen Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını ilan etmişti.
BM kararına rağmen uluslararası mekanizma ve kararları yok sayılarak ABD Büyükelçiliği Tel Aviv'den Kudüs'e taşındı.
Müslüman yurdu Kudüs'ün, İslam ümmetinin kanayan yarası olan bölgede yaşananlara Türkiye dışında hiçbir Müslüman ülkesi ses getirecek bir eylemde bulunmadı. Şundan kimsenin şüphesi olmasın İslam ümmeti güçlü bir Türkiye ile birlikte yükselecek. Sınır Tanımayan Doktorların Filistin Temsilcisi Marie-Elisabeth Ingres, yaşanan katliam ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İsrailli yetkililere seslenen Ingres, şunları söyledi: "Silahsız bu kadar çok sayıda insanın, bu kadar kısa bir süre içinde vurulduğuna tanık olmak dayanılmaz. Çalıştığımız hastanelerden birinde yaşanan kaos, 2014 savaşı sırasında bombardımanların hemen ardından yaşadıklarımıza benziyor. Sağlık çalışanları var gücüyle çalışsa da, birkaç saat içinde getirilen çok sayıda yaralının tedavisine yetişmekte zorlanıyor. Bazen aynı ameliyathanede iki veya üç hastayı ameliyat ettiler, hatta bazen koridorlarda bile ameliyat yapıldı.

AK PARTİ'NİN YÜZ AKI SOYLU

Türklerin en belirgin özelliklerinden biri olan misafirperverlik, aynı zamanda dini ve milli bir görevdir.
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın Özdere'deki Seçim Koordinasyon Kampı'na katılanlara Türk misafirperverliğinin en güzel örneklerinden birisini sunmuş.
Bunu ben değil, kampa katılan AK Partili dostlar söylüyor. Kampa ev sahipliği yapan Başkan Soylu, 24 Haziran seçimleri öncesi ilçesinde yapılan organizasyondan alnının akıyla çıkmanın haklı gururunu yaşıyor. Soylu, "AK Parti İzmir ailemi Menderes'te ağırlamanın onurunu yaşadım. Turizmin parlayan bölgesi Özdere'de 3 gün boyunca önemli toplantılar gerçekleştirdik. Seçim öncesi hem moral, motivasyon adına hem de seçim stratejimizi belirlemek adına verimli bir çalışma oldu. Bu kamp, partimizin koyduğu hedeflere birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmak adına önemli. İl Başkanım Sayın Aydın Şengül nezdinde tüm parti teşkilatıma kampımızda bizlerle oldukları için teşekkür ederim" dedi.
Menderes'i turizmin parlayan yıldızı yapmak için çalıştıklarını da hatırlatan Başkan Soylu, "Böylesine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmak 43 kilometrelik sahil bölgemizin tanıtımına da katkı sağladı. Bölgemizi turizmin cenneti yapmak adına attığımız adımlara bir yenisini eklemiş olduk" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN